user
e
sv

Xiaomi’nin yeni akıllı gözlük modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

224 okunma — 05 Haziran 2023 08:11
Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen yeni akıllı gözlük modeli, yetenekleri ile teknoloji dünyasını heyecanlandırdı.

Xiaomi’nin MIJIA markasının altında bulunan Akıllı Ses Gözlükleri’nin gelecek hafta, 9 Haziran 2023 tarihinde, tanıtılacağını kısa bir süre önce duyurdu. Bu akıllı ses gözlükleri, daha öncesinde bağış toplama yöntemiyle piyasaya sunulmuştu. Xiaomi, şimdi MIJIA Akıllı Ses Gözlükleri’nin resmi satışına başlama hazırlığında.

MIJIA Akıllı Ses Gözlükleri, oldukça hafif bir tasarıma sahip ve bu tasarımıyla kullanıcıların dikkatini çekiyor. Bu gözlükler, açık Bluetooth kulaklıklarını tempoların içine gizleyerek, kullanıcıların hareket halindeyken sesli içerikleri dinleyebilmesine olanak sağlıyor. Bu akıllı ses gözlükleri, birleştirilmiş bir yapıyla iki ürünü tek bir üründe toplayarak, sadece 38.1g ağırlığında bir ürün ortaya koyuyor. Normal bir gözlüğe kıyasla, MIJIA akıllı ses gözlükleri biraz daha ağır olsa da kullanım kolaylığı sunuyor.

Xiaomi’nin yeni akıllı gözlük modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

MIJIA Akıllı Ses Gözlükleri’nin pil ömrü, sürekli konuşma modunda 7 saatken, müzik dinleme durumunda 10 saate kadar çıkabiliyor. Normal kullanımda bu akıllı ses gözlükleri, günlük 22 saat kullanım süresi ve bekleme modunda bir haftadan fazla pil ömrü sunuyor. Gözlüklerin tempolarının her iki tarafında 30mm’lik dokunmatik alanlar bulunuyor ve bu alanlar, kör işletim için özel olarak tasarlandı. MIJIA Akıllı Ses Gözlükleri, manuel geçiş yapma gerekliliği olmadan, iki cihazı aynı anda Bluetooth üzerinden bağlama imkanı sağlıyor.

MIJIA Akıllı Ses Gözlükleri’nin başlangıç fiyatı, 899 yuan (yaklaşık 126 dolar) olarak belirlendi. Xiaomi, yeni MIJIA ses gözlüklerinin küresel pazarda ne zaman ve hangi fiyatla sunulacağı konusunda henüz bir ayrıntı paylaşmadı. Ancak lansman tarihine yaklaştıkça daha fazla ayrıntı paylaşılacağı bilgisi verildi.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/xiaominin-yeni-akilli-gozluk-modeli-hakkinda-yeni-bilgiler-gelmeye-devam-ediyor-647c3cd4ff29cf65ef3e99d4
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli