user
e
sv

YouTube, TV uygulamalarına 30 saniyelik atlanamayan reklamlar getiriyor

188 okunma — 20 Mayıs 2023 10:37
YouTube videolarını TV'nizde izliyorsanız, çok yakında, tıpkı geleneksel TV kanallarındaki reklamlar gibi atlayamayacağınız 30 saniyelik reklamlarla karşılaşabilirsiniz.

Video platformu, reklamverenler için düzenlediği Brandcast etkinliği sırasında bağlantılı TV’lere 30 saniyelik atlanamayan reklamlar getirdiğini duyurdu. Seçeneği, web sitesinin en popüler kanallarının kitlelerine ulaşmak isteyen uygun müşterilere açık bir hedefleme seçeneği olan YouTube Select aracılığıyla kullanılabilir hale getirecek.

YouTube, Select gösterimlerinin %70’inin TV’lerde yer aldığını söylüyor, bu nedenle yeni biçim, reklamverenlere hizmetlerini veya ürünlerini “daha zengin hikaye anlatımı” sağlayacak şekilde daha fazla gösterme şansı verecek.

YouTube, TV uygulamalarına 30 saniyelik atlanamayan reklamlar getiriyor

Halihazırda düzenli olarak 15 saniyelik iki reklamı arka arkaya görüyorsanız, yeni biçim sizin için o kadar büyük bir fark yaratmayacaktır. Biçim şu anda ABD ve Kanada’da genel olarak mevcut ve bu yıl içinde dünya çapında yaygınlaşacak.

YouTube, daha uzun atlama yapılamayan reklamlar sunmanın yanı sıra, bir deney olarak bağlı TV’lere “duraklatma deneyimi” de getiriyor. Duraklatma deneyimleri, Hulu’nun 2019’da piyasaya sürdüğü tanıtımlara benzer şekilde, izlediğiniz şeyi duraklat düğmesine bastığınızda gösterilen reklamlardır. Son derece görsel ve hatta etkileşimli olmaları beklenir ve bunlar, markaların web sitesini veya sosyal medya kanallarını ziyaret etmenizi sağlayacak QR kodlarını da içerebilir.. Aşağıdaki resimde, %15 indirim almak için sizi bir QR kodu taramaya teşvik eden bir reklam görebileceğiniz bir örnek yer alıyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/youtube-tv-uygulamalarina-30-saniyelik-atlanamayan-reklamlar-getiriyor-6467d63f8b903611ea18ef61
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli