user
e
sv

Asus oyun el konsolunu beklenenden daha erken piyasaya sürülebilir

211 okunma — 18 Nisan 2023 12:37
Oyun dünyasına ROG Phone modelleriyle yön veren Asus, şimdi de yeni el konsolu ile tüm dikkatleri üzerine çekmek istiyor.

Asus, beklenen el oyun konsolunu duyurarak iki hafta önce dikkatleri üzerine çekti. Bir Nisan Şakası olarak düşünülen birçok haber daha sonra gerçek bir konsol olduğunu ortaya çıkardı. Marka, konsolu önemli teknoloji YouTuberlarına (ön üretim modelleri) deneyimlemeleri için göndermeye başladı ve bu da cihazın ilk izlenimlerini paylaşmalarını sağladı.

Çevrim içi raporlar, yeni konsolun bu yıl Ekim ayında tanıtılacağını öngörmüştü, ancak Asus’tan gelen yeni bir ipucu, konsolun Ekim’den çok daha erken bir tarihte piyasaya sürülebileceğini düşündürüyor.

Asus oyun el konsolunu beklenenden daha erken piyasaya sürülebilir

Asus, yakında dünya genelinde piyasaya sürülecek olan yeni oyun el konsolu ROG Ally’yi duyurdu. Ancak şirket, Kuzey Amerika’da öncelikli bir lansmana öncelik vermek gibi görünüyor. Taşınabilir oyun haberlerinde güvenilir bir kaynak olan The Phawx, ASUS’un ROG Ally için yaklaşık olarak 650-700 dolarlık bir fiyat hedeflediğini rapor etti. Bu, cihazın en yüksek özellikli Steam Deck modeliyle rekabetçi bir fiyatlandırmaya sahip olacağı anlamına geliyor ve daha önce tahmin edilen 800 dolardan daha düşük bir fiyatla karşılanıyor.

Yeni ROG Ally’nin teknik özelliklerine dair henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Asus’un el oyun konsolu pazarında iddialı bir yer edinmeyi hedeflediği görülüyor. Yüksek performanslı donanım ve kullanıcı dostu bir tasarımın yanı sıra, cihazın taşınabilirliği ve oyun deneyimi için sunduğu yenilikler, oyunseverler arasında heyecan yaratıyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/asus-oyun-el-konsolunu-beklenenden-daha-erken-piyasaya-surulebilir-643da6725dff8774894f4791
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli