user
e
sv

The Super Mario Bros. Movie şimdiden önemli rekorlara imza attı

208 okunma — 16 Nisan 2023 12:22
Super Mario Bros. filmi sadece bir buçuk haftadır sinemalarda, ancak gişe rekorlarını Nintendo'nun maskotunun soldan sağa koşabileceğinden daha hızlı kırıyor.

ABD ve Kanada’daki herhangi bir video oyunu tabanlı film için şimdiden en yüksek hasılat yapan açılış haftasonunu yaşadı, ancak film dünya çapında bir hit olduğunu da kanıtladı.

Variety’ye göre, Super Mario Bros. filmi dünya çapında 508,7 milyon doların üzerinde gişe hasılatı yaptı. Bu, onu hem 2023’ün şimdiye kadarki en büyük filmi hem de sinemalarda tüm zamanların en çok kazanan video oyunu filmi yapıyor. Bir önceki rekor sahibi, dünya çapında 439 milyon dolarlık hasılatı olan Warcraft’tı.

1993 canlı aksiyon Super Mario’nun tuhaf karmaşasından sonra  Bros filmi, Nintendo onlarca yıldır film uyarlamaları yapmamaya yeminliydi. Ancak Despicable Me stüdyosu Illumination’ın yardımıyla ve Mario oyunlarının sevilen sanat tarzını animasyonda kopyalamaya odaklanarak bu en son filmle voleyi vurdu (konu çok fazla bir şey ifade etmese bile).

The Super Mario Bros. Movie şimdiden önemli rekorlara imza attı

Filmi ortak finanse eden ve dağıtan Nintendo, Illumination ve Universal’in The Super Mario Bros. Movie’nin tüm zamanların en büyük animasyon filmlerinden biri olmasını gerçekten hayal edebilmesi için gidilecek daha çok yol var. Film henüz ilk 50’ye girebilmiş değil ve  The Lion King’in 2019 versiyonu 1.66 milyar dolar hasılatla hala ilk sırada yer alıyor.

Yine de, filmler ve tema parkları gibi diğer oyun dışı deneyimler muhtemelen Nintendo’nun ileriye dönük işinin önemli bir bölümünü oluşturacak. Bir Mario devam filmi ve diğer Nintendo özelliklerine dayanan filmler artık kaçınılmaz görünüyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/the-super-mario-bros-movie-simdiden-onemli-rekorlara-imza-atti-643afcf4e9dd2a2a325cf53e
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli