user
e
sv

Mercedes EQG, menzilini ikiye katlayacak! İşte detaylar

185 okunma — 09 Nisan 2023 11:04
Mercedes, EQG modelinde Titan Silicon adı verilen batarya türünü kullanacaklarını açıkladı. İşte detaylar...

Mercedes, gelecek yıl tanıtılması beklenen EQG elektrikli modeli için çalışmalarını tamamladı. Mercedes, EQG modelinde Titan Silikon adı verilen batarya türünü kullanacaklarını açıkladı. İşte detaylar…

Mercedes EQG, Titan Silikon batarya ile gelecek

Elektrikli araçlarda kullanılan batarya teknolojileri, günümüz ihtiyaçlarını ne yazık ki karşılayamıyor. Daha uzun menzil ve yüksek şarj kapasitesi için çalışma yürüten Sile Nanotechnologies, Titan Silikon adını verdiği pil teknolojisini geliştirdi.

Mercedes EQG, Titan Silikon batarya ile gelecek

Sila Nanotechnologies ile işbirliği yapan Mercedes, şirketin geliştirdiği yeni nesil bataryaları kullanan ilk şirket olacak. Konu hakkında açıklama yapan Sila Nanotechnologies yetkilileri, “Elektrikli araçların performansını önemli ölçüde artırmak için geliştirdiğimiz Titan Silikon piller, diğer teknolojilere kıyasla daha güvenli. Ayrıca Titan Silikon, grafite kıyasla kWh başına yüzde 50 ila yüzde 75 daha az karbondioksit tüketiyor.” ifadelerine yer verdi.

Mevcut pil teknolojilerine kıyasla daha yüksek menzil sunan Titan Silikon teknolojisi, şarj hızlarında da ciddi artış ile karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, yeni teknolojinin grafitten 10 kat daha fazla enerji depolayabildiği iddia ediliyor.

Sila, Titan Silicon malzemesinin 2028 yılına kadar 1 milyon EV’ye güç sağlaması için çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladı. İlk olarak Mercedes işbirliği ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacağı belirtilen Titan Silikon teknolojisi, EQG’nin giriş seviyesi varyantına 500 kilometreden fazla menzil sağlayacak.

Kaynak : https://shiftdelete.net/mercedes-eqg-titan-silikon-batarya-ile-gelecek
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli