user
e
sv

Twitter kullanıcılarına kötü haber! Elon Musk yine şaşırtmadı

87 okunma — 08 Nisan 2023 09:48
Sosyal medya devi Twitter, Blue abonelerine yarı yarıya daha az reklam gösterecek. Platform, daha fazla kullanıcıyı abone yapmak istiyor. İşte detaylar...

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcıları Blue abonelik hizmetine geçirme çabalarını sürdürüyor. Son zamanlarda Blue abonesi olmayanlar için “Sizin İçin” bölümü gibi bazı özelliklerin kaldırıldığını gördük. Yeni bir güncellemede ise Blue abonelerine yüzde 50 daha az reklam gösterileceği aktarıldı.

Yüzde 50 azalacak

Sosyal medya devi Blue abonesi olmayan hesapları kısıtlamaya devam ediyor. Daha önce eskiden onaylanan hesapların mavi tiklerini kaldırmış ve herkesi paralı Blue’ya davet etmişti. Twitter CEO’su Elon Musk’ın açıklamasına göre, aboneler için başka bir teşvik daha yolda.

Elon Musk, Blue planını ilk açıkladığında, abonelerin Twitter üzerinden yarı yarıya daha az reklamla karşılaşacağını paylaşmıştı. Son güncellemeye göre Blue, abonelik hizmetinin bir parçası olarak reklam sayısını yarı yarıya azaltacak.

“Yarı yarıya az reklam” yeniliğinin platformun tüm bölümlerinde geçerli olmayacağını belirtelim. Blue abonesi olsanız bile, profil ve tweet yanıtları gibi bazı bölümlerdeki reklamları görmeye devam edeceksiniz.

150 TL’den satılıyor

Twitter Blue Türkiye fiyatı aylık 150 TL’den sunuluyor. Yüzde 50 reklama ek olarak, abonelikle birlikte gelen diğer özellikler arasında mavi tik, daha uzun tweet atabilme, tweet’leri düzenleme ve geri alma yer alıyor.

Twitter, kullanıcıları paralı aboneliğe zorlasa da, kullanıcıların büyük bölümü ücretsiz alternatifler arıyor. En popüler olanlardan bazıları Gab, Mastodon ve Parler uygulamaları. Bu platformlar, Twitter’a benzer özellikler sunuyor, ancak kullanıcı sayısı olarak çok daha küçük.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/twitter-kullanicilarina-kotu-haber-elon-musk-yine-sasirtmadi-64309cadff0bb6245b1f152b
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli