user
e
sv

NVIDIA’dan The Last of Us oyuncularına müjde! O sorun çözüldü

153 okunma — 05 Nisan 2023 18:37
NVIDIA, The Last of Us Part 1 oyunundaki sorunları çözebilmek adına GeForce Hotfix Driver 531.58 sürücüsünü yayınladı.

Bilgisayar donanımlarının stabil ve performanslı bir şekilde çalışması için üreticilerin yayınlamış olduğu güncellemelerin önemi büyük. Bu bağlamda AMD ve NVIDIA gibi firmalar belirli aralıklarla oyunları ve uygulamaları optimize etmek için yeni sürücüleri kullanıma sunuyor.

NVIDIA, GeForce Hotfix Driver 531.58 sürücüsünü yayınladı

Bu hedef doğrultusunda NVIDIA, geçtiğimiz günlerde Game Ready Driver 531.41 sürücüsünü yayınlamıştı. Bu sürüm ile birlikte bazı sorunlar çözülmüş olsa da GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarında beklenmedik bir hata meydana geldi.

NVIDIA Game Ready güncellemesi

NVIDIA, GeForce RTX 30 serisi grafik kartlarında çökmeye neden olan The Last of Us Part 1 oyunundaki sorunları çözebilmek adına GeForce Hotfix Driver 531.58 sürücü güncellemesini yayınladı. Böylece oyunda beklenmedik anlarda meydana gelen ekran kartı çökme sorunlarının da çözüldüğü bildiriliyor.

Ünlü ekran kartı şirketi ayrıca Assassin’s Creed Origins oyunundaki kararlılık sorunlarını da yeni sürücüsü ile ele almış durumda. Bunun yanı sıra Resident Evil 4 Remake oyununda FXAA özelliği etkinleştirildiğinde meydana gelen bozulma sorunlarının da giderildiği bildiriliyor.

Geforce Hotfix sürücüsü ile çözülen sorunlar:

  • The Last of Us Part 1 oyununda, GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarının oyun sırasında rastgele çökme sorunu. [4031676]
  • 531.18 sürücüsü ile Assassin’s Creed Origins oynanırken yaşanan kararlılık sorunları. [4008770]
  • Resident Evil 4 Remake oyununda FXAA etkinleştirildiğinde oyunda meydana gelen bozulma. [4051903]

NVIDIA, yayınladığı sürücü güncellemeleri ile birlikte kullanıcılarının yaşadığı sorunlar çözmeye odaklanıyor. Son Hotfix ile The Last of Us Part 1, Assassin’s Creed Origina ve Resident Evil 4 Remake oyunlarında meydana gelen sorunlar da çözülmüş gibi görünüyor.

Ekran kartını zorlayan bu tür oyun ve programlar için sürücülerin güncelleştirilmesi büyük bir önem taşıyor. NVIDIA da bu konuda getirdiği yeni sürücü güncellemesi ile kullanıcılarının sorunlarına yetişmeye çalışıyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/nvidiadan-the-last-of-us-oyuncularina-mujde-o-sorun-cozuldu
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli