user
e
sv

Samsung Free tarih oluyor: Artık Samsung News var!

203 okunma — 05 Nisan 2023 18:36
Samsung bir devri daha kapatıyor. Samsung Free artık Samsung News oluyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar...

Samsung Galaxy serisi telefonları ile piyasaya çıkan Daily, 2021’de aldığı güncelleme ile Free adını almış ve konsept değiştirmişti. Aradan geçen 2 yıllık süreçte marka, Samsung Free’den istediği verimi alamamış olmalı. Yeni gelecek güncelleme ile Samsung Free birçok özelliğini yitirerek Samsung News adını alıyor. İşte yeni haber uygulaması ile ilgili detaylar ve Free’nin kapanış hikayesi…

Daily’den Free’ye ve en son News’e!

Önce uygulamanın kapanıyor olması Free’nin kullanıcı kitlesinin çok olmadığını bizlere gösteriyor. Bu yüzden Samsung Free’nin hikayesini en baştan almamız gerekli. Samsung Free’nin atası Samsung Daily, Galaxy akıllı telefon serisi ile hayatımıza girdi. Kullananlar hatırlayacaktır telefonunuzun ana ekranını sağa kaydırdığınızda size günlük olayları gösteren bir ana ekran widget uygulamasıydı.

Samsung Free

Daily sayesinde ilginizi çeken konular hakkındaki güncel haberlere ulaşabiliyor, takip ettiğiniz içerikleri anında görebiliyordunuz. Ancak uygulama beklenilen popüleriteyi sağlamadı ve Daily yerini Free’ye bıraktı. Free ise Daily’den biraz daha kapsamlı bir uygulamaydı ama temel olarak aynı işleve sahipti.

Samsung Free sizin ilgi alanlarınıza göre hareket eden bir uygulamaydı. YouTube üzerinden takip ettiğiniz kanalların son içeriklerini listeleyen, ilginizi çekecek podcastleri sizin için derleyen basit bir sosyal gündem asistanıydı diyebiliriz. Fakat o da istenilen ilgiyi göremedi. İnsanlar Free’den ziyade aynı tarzdaki diğer uygulamaları tercih ettiler. Ve üstelik bazı kullanıcılar Daily adının bittiğini ve artık uygulamanın Free ismiyle kullanıma sunulduğundan haberdar bile değildi.

Şimdiyse maalesef Free’de raftaki yerini alıyor. Samsung artık sosyal gündem asistanlarının ilgi çekmediğini düşünüyor olmalı ki uygulama yerini Samsung News’e bırakıyor. Samsung News adından da anlaşılacağı üzere bir haber uygulaması. Free’nin video vb. takibi özelliklerinden arındırılmış bir uygulama. Sizin sadece yazılı basını ve podcastleri takip edecek diyebiliriz.

Samsung telefon

Samsung Free artık bitiş dönemini başlattı. Uygulama, özelliklerini kademe kademe kullanımdan kaldırarak zamanla Samsung News halini alacak. Uygulama en son isim ve logo değişikliğini yapacak ve tamamen Samsung News uygulaması olacak.

Kaynak : https://shiftdelete.net/samsung-free-tarih-oluyor-artik-samsung-news-var
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli