user
e
sv

Apple’dan dokunmatik ekranlı AirPods!

642 okunma — 02 Nisan 2023 01:06
Apple, AirPods Pro kulaklık kasasının kullanıcılara dokunmatik ekran sağlayan yeni tasarımını ortaya koyan bir patent başvurusu yaptı.

Kablosuz kulaklık kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Kablosuz kulaklıklar ile birlikte kulaklıkların şarj kutuları büyük önem taşıyor. Bu konuda iddialı markalardan biri olan Apple’ın AirPods kasaları sadece kulaklıkların taşınmasına ve şarj edilmesine yarıyor. Ancak şirketin bu şarj kutuları hakkında daha önemli planları var gibi görünüyor.

AirPods için dokunmatik ekranlı şarj kutusu patenti ortaya çıktı!

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple’ın AirPods Pro kasasının kullanıcılara dokunmatik ekran sağlayan yeni tasarımını ortaya koyan bir patent başvurusu yayınladı. Böylece kablosuz kulaklıkların kontrolleri geleneksel yöntemlerin dışında kulaklık kutuları üzerinden de yapılabilecek.

Apple, kulaklık kutusu üzerinde sunduğu ekran ile birlikte AirPods’lar hakkındaki detaylı bilgileri kullanıcı ile paylaşmayı planlıyor. Sunulan dokunmatik yüzey ise şarkı değiştirme ve şarkı duraklatma gibi temel kontrollerden fazlasını bizlere sunacak.

Bu ekran sayesinde sade müzik uygulamaları değil, Apple TV+, Haritalar, Hava Durumu ve Sesli Kitaplar gibi çeşitli uygulamaların kontrolleri de mümkün olacak. Kulaklık kutusu dokunmatik yüzeyin yanı sıra sıkma gibi etkileşimlerden de komut alabilecek.

Ortaya çıkan patent görselleri, AirPods Pro kutusunun yeteneklerini gözler önüne seriyor. Siri ile bağlantılı şekilde çalışacak olan şarj kutusunda dokunmatik yüzeyi üzerinden birçok farklı etkileşimde bulunulabilecek. Apple TV uygulamasında şarj kutusunu sıkarak ses modunu değiştirmek bunlardan sadece biri.

Kaynak : https://shiftdelete.net/appledan-dokunmatik-ekranli-airpods
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli