user
e
sv

Nintendo Switch hayranları, bu habere bayılacak

911 okunma — 24 Mart 2023 14:02
Yeni nesil Nintendo Switch'in Nvidia Tegra yongası, Samsung'un 5nm işlemi üzerinde oluşturulabilir.

Nintendo, popüler Switch konsolunun halefi olarak yeni ve geliştirilmiş bir taşınabilir konsol üzerinde çalıştığı uzun zamandır söylentiler arasında yer alıyor. Ancak, daha ayrıntılı bilgiler hala meçhulken, yeni bir rapor, cihazı güçlendirecek yonga setinin Samsung Foundry tarafından üretilebileceğine işaret ediyor.

Bir ipucuna göre, şirket yakında çıkacak Switch konsolunda Samsung’un 5nm 5LPP (5nm Low Power Plus) işlem süreciyle üretilen yeni ve geliştirilmiş bir Nvidia Tegra çipseti kullanmayı planlıyor. Henüz özellikleri veya performansıyla ilgili bir bilgi mevcut değil, ancak bu sızıntı, Nintendo’nun yeni nesil taşınabilir konsolu için yüksek performans vaat ediyor.

Nintendo Switch hayranları, bu habere bayılacak

Şirket ya daha yüksek bir kaliteli Switch Pro ya da Switch 2’ye doğrudan halefi olacak bir taşınabilir konsol üzerinde çalışıyor. Dahası, son söylentiler, Nvidia Tegra çipinin Ampere mimarisi üzerine kurulacağına dair ipuçları sunuyor. Ancak, bu Nvidia platformunun henüz 7nm TSMC veya Samsung’un 8nm işlem sürecine dayalı olduğu bilinmektedir.

Nintendo’nun Switch Pro modelini tamamen atlayıp gerçek bir yeni nesil konsol yapmayı planladığı söylentileri de var. Bu, yeni taşınabilir konsolun daha gelişmiş bir üretim süreci sayesinde daha iyi bir pil ömrü ve performans sunabileceği anlamına gelmektedir. Tabi tüm bunlar şu an için birer söylentiden ibaret. Bakalım şirket bu konulara ilişkin ne zaman bir açıklama yapacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/nintendo-switch-hayranlari-bu-habere-bayilacak-641cbdbf31398f432001e7c1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli