user
e
sv

Yapay zekada rakipsiz: Microsoft Bing’e DALL-E ekleniyor!

258 okunma — 22 Mart 2023 11:37
Microsoft Bing tarayıcısına DALL-E eklentisi geliyor. Bing Image Creator sayesinde çok daha hızlı yapay görüntüler oluşturulabilecek.

Microsoft, popüler yapay zeka araçlarını Bing tarayıcısına entegre etmeye devam ediyor. Daha önce ChatGPT’yi Bing’e getiren şirket, şimdi de metinden görüntü oluşturan DALL-E üzerinde çalışıyor. Popüler yapay zeka, Bing motoruna ve Edge tarayıcısına geliyor.

Microsoft’tan DALL-E dokunuşu: Bing Image Creator nedir?

DALL-E altyapısında çalışacak olan Bing Image Creator, metine dayalı olarak bir dizi görüntü oluşturabiliyor. Şirketin son hamlesi, başta Google olmak üzere büyük teknoloji şirketleri arasında yapay zeka hakimiyeti yarışında avantaj sağlayacak.

Microsoft’un metinden görüntü oluşturan aracı oldukça basit bir kullanıma sahip. Görüntünün birkaç kelimelik açıklamasını giren kullanıcılar, konum veya etkinlik gibi çeşitli detaylar da ekleyebilir. Ardından sanat stili seçerek hayal gücüne hitap eden görüntüler oluşturabilir.

Microsoft tarafından açıklanan rapora göre yapay zeka destekli Bing, günde 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı! İşte detaylar…

Microsoft, Image Creator’ın Edge kenar çubuğunda görüneceğini söyledi. Şirketin açıklamasına göre bu sayede Edge, “entegre görüntü oluşturucuya sahip ilk ve tek tarayıcı” haline gelecek. Şirket ayrıca, Bing Image Creator’un rahatsız edici görüntüleri filtreleyeceğini ifade etti.

Bing’teki yapay zeka aracı, görüntüleri yaratıcı, dengeli ve kesin olmak üzere üç farklı modda oluşturabiliyor. Yaratıcı mod, sanatsal görüntüler için tasarlandı. Dengeli ve kesin modları ise daha gerçekçi görüntüler sağlamaya odaklanıyor.

Microsoft, Image Creator’ı küresel olarak erişime açmadan önce, sınırlı sayıda test kullanıcısına sunmayı planlıyor.

Google, Microsoft’un ChatGPT’yi Bing’e eklemesinden bir ay sonra, Bard sohbet botunu erişimi açmıştı. Ancak bu botun, Google Aramalar’ın yerine geçmeyeceğinin altını çizdi.

Kaynak : https://shiftdelete.net/microsoft-bing-image-creator-dall-e
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli