user
e
sv

Hindistan 25 dolarlık Apple Watch Ultra üretti!

266 okunma — 22 Mart 2023 08:36
Amerikalı teknoloji devi Apple’ın büyük sansasyon yaratan yeni akıllı saat modeli dünyanın farklı noktalarında taklit edilmeye devam ediyor.

Aralık ayının sonunda, Pebble Cosmos Engage, ülkedeki ilk Apple Watch Ultra klonlarından biri olarak Hindistan’da piyasaya çıktı. Üç aydan kısa bir süre sonra, ürün artık bu bölgede satılmıyor. Bilmeyenler için, ürün 3.999₹ (~50$) fiyatla satışa sunulmuştu. Bu giyilebilir cihazın yerini doldurmak için Gizmore, Apple Watch Ultra klonunun versiyonunu Hindistan’da piyasaya sürdü. Resmi olarak Gizmore Vogue adı verilen akıllı saat, Pebble Cosmos Engage’den daha uygun fiyatlı. Perakende satış fiyatı 2.499₹ (~30$), ancak sınırlı bir süre için sadece 1.999₹ (~25$) karşılığında satın alınabilir.

Görünümünden başka, bu giyilebilir cihaz Apple Watch Ultra ile hiçbir ilgisi yok. Genellikle bu fiyat aralığında satılan akıllı saatlerde bulabileceğiniz aynı özellikler setini sunuyor. Ürün, 385 x 320 piksel çözünürlüğe sahip 1,95 inç kare ekranı ve 600 nit pik parlaklığı ile donatılmıştır. 100’den fazla saat yüzü desteği sunar.

Hindistan 25 dolarlık Apple Watch Ultra üretti!

Kalp atış hızı izleme, kan oksijen seviyesi izleme ve uyku takibi gibi çeşitli sağlık fonksiyonları bu saatin temel özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca adet döngüsü takibi ve hareketsizlik/susuzluk hatırlatıcılarına da destek verir.

Bağlantı özellikleri açısından, akıllı telefonlarla bağlanmak için Bluetooth 5.1 ile gelir ve aktivite takibi için GPS özelliğine sahiptir. Dahili hoparlör ve mikrofon aracılığıyla Bluetooth arama desteği sunabilir. Bu giyilebilir cihaz, toz ve suya karşı IP67 sertifikasına sahip. Tam şarjla 10 güne kadar dayanabilen bu saat siyah, turuncu veya beyaz renk seçenekleriyle satışa sunuldu.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/akilli-saat/hindistan-25-dolarlik-apple-watch-ultra-uretti-641a8d968175765a1b72a8c5
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli