user
e
sv

Twitter’ın yeni cevap algoritması açıklandı! Parayı veren düdüğü çalar!

308 okunma — 19 Mart 2023 17:00
Twitter CEO’su Elon Musk, dün gece attığı Tweet ile söz konusu platformun yeni cevap algoritmasının detaylarını duyurdu.

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından birisi olan Twitter, CEO’su Elon Musk önderliğinde değişmeye devam ediyor. Bot ve troll hesaplara karşı savaş açan Musk, ortaya koyduğu yeni yöntemlerle beraber Twitter’ın bot cevaplardan arındırılmasına yardımcı olacak gibi görünüyor. Dün gece yarısından sonra konuyla alakalı açıklama yapan ünlü iş insanı, Twitter’ın yeni cevap algoritması hakkındaki detayları da duyurdu.

Twitter’ın yeni cevap algoritması açıklandı! Parayı veren düdüğü çalar!

Elon Musk tarafından atılan Tweet şu şekilde:

Gelecek haftalarda Twitter, yanıtlara şu sıraya göre öncelik verecek:

1-Takip ettiğiniz hesaplar

2-Onaylanmış hesaplar

3-Onaylanmamış hesaplar

Onaylanmış hesapların botlar veya troller tarafından bozguna uğratılması 1000 kat daha zor olacak. ‘Ne ekersen onu biçersin’ derler.”

Bu açıklamayla beraber artık cevap algoritmasında önceliği ilgili Tweet’i atan kişinin takip ettiği hesapların alacağı anlaşılmış oldu. Onaylanmış olarak nitelendirilen hesapların ise Twitter Blue abonesi olan kişilerin hesapları olduğunu ifade etmek lazım. Onaylanmamış hesaplar ise cevap sıralamasının en sonunda yer alacak. Her bot hesabının Twitter Blue abonesi olmasının maliyetli olacağını hesaba katacak olursak bu girişimin büyük oranda bot hesapların etkinliğini kırması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/otomobil/twitterin-yeni-cevap-algoritmasi-aciklandi-parayi-veren-dudugu-calar-6416ebdacd60ef1bd24024ec
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli