user
e
sv

CoD Mobile oyuncuları için güzel haber geldi

910 okunma — 17 Mart 2023 08:00
Activision, Call of Duty: Mobile oyununun ölümünü planladığını ileri süren yasal bir dosyanın ortaya çıkışının ardından oyuncuların endişelerini yatıştırmaya çalışıyor.

Şirket bugün attığı bir tweet’te Call of Duty: Mobile’ı serinin önemli bir parçası olarak nitelendirerek “uzun vadede” desteklemeye devam etmeyi planladığını söyledi.

Call of Duty: Mobile‘ın uzun vadeli geleceği ilk olarak Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar doların biraz altında satın alma teklifi üzerine Birleşik Krallık’ta devam eden yasal müzakerelerin bir parçası olarak 8 Mart’ta gündeme geldi. Microsoft, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Kurumu’nun antitröst endişelerini ortadan kaldırmak amacıyla Activision’ın video oyun endüstrisindeki gücünü defalarca küçümser bir tavır aldı ve geçen hafta yasal bir dosyalamada aynı muameleyi Activision Blizzard mobil oyunlarına  da uyguladı.

CoD Mobile oyuncuları için güzel haber geldi

Spesifik olarak, Microsoft’un konuyla ilgili yanıtı, “CoD: Mobile’ın Warzone Mobile’ın piyasaya sürülmesiyle zaman içinde (Çin dışında) aşamalı olarak kullanımdan kaldırılması bekleniyor” oldu.

Warzone Mobile’ın bu yıl çıkması ve Call of Duty battle royale deneyimini Android ve iOS cihazlara getirmesi planlanıyor. Warzone Mobile, Activision’ın yıllık ana hat oyunları Warzone ve Warzone Mobile arasında teknolojiyi, ilerlemeyi, sosyalleşmeyi ve ödemeleri paylaşarak Call of Duty serisini birleştirme girişimini temsil ediyor. Bu arada, Call of Duty: Mobile’ın kendi battle pass’ı ve sezonları da var.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/cod-mobile-oyunculari-icin-guzel-haber-geldi-6412abebcfb2f21e5e441a08
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli