user
e
sv

Google yapay zeka tarafında farklı bir boyuta geçiyor!

152 okunma — 16 Mart 2023 15:04
OpenAI, sohbet botu ChatGPT'yi yayınladığından ve üretken AI endüstrisini kasıp kavurduğundan beri Google, aylardır OpenAI'ye yetişmek için çabalıyor.

Google’ın (JWST hakkında kolayca doğrulanabilir istatistikleri yanlış aktaran) Bard AI’sının piyasaya sürülmesiyle ilk yanıt girişimi olumluydu, bu nedenle şirket yeni bir incelik duyurdu: yapabildikleri her ürünü AI ile paketliyorlar.

Yeni özellikler, Google’ın neredeyse tüm Workspace ürünlerine gelecek. Şirkete göre, kullanıcılar e-postaları “taslak haline getirebilecek, yanıtlayabilecek, özetleyebilecek ve öncelik sırasına koyabilecek”, metin belgeleri üzerinde “beyin fırtınası yapabilecek, düzeltme okuyabilecek, yazabilecek ve yeniden yazabilecek”, Slaytlar ile görüntüleri ve hatta videoları otomatik oluşturabilecek, E-Tablolar’ın bağımsız olarak formüller oluşturmasını sağlayabilecek, transkripsiyonu otomatikleştirebilecek. Meet’te notlar alabilecek ve Chat’te “işleri halletmek için iş akışlarını etkinleştirebilecek”.

Google yapay zeka tarafında farklı bir boyuta geçiyor!

Örneğin, Dokümanlar’da, Google’ın üretken yapay zeka paketinin ek metni hızla toparlaması için kullanıcıların ödevlerinin konusunu sayfaya yazmaları yeterli olacak. Sistem ayrıca, yalnızca madde işaretleri olsalar bile, Yeniden Yazma işlevini kullanarak kullanıcının önceden hazırladığı şeyi yeniden işleyebilecek. Gmail’de şirketinizin İK departmanının bayılacağı yeni bir “Kendimi şanslı hissediyorum” seçeneği de bulunacak.

Bard fiyaskosunun ardından Google, yapay zekalarının Microsoft’unki gibi olmamasını sağlama taahhüdünü ikiye katladı. Google Workspace’te Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Johanna Voolich Wright salı günü “Yapay zeka, gerçek insanların ustalığının, yaratıcılığının ve zekasının yerini alamaz. Yapay zeka bazen bir şeyleri yanlış anlıyor, bazen sıra dışı bir şeyle sizi memnun ediyor ve çoğu zaman rehberlik gerektiriyor.” dedi.

Bu amaçla şirket, ürünlerini, şirketin eski “Kötülük etme” sloganı kadar yasal olarak bağlayıcı olan Yapay Zeka İlkeleri sınırları içinde geliştiriyor. Yapay zeka özellikli yeni Workspace paketinin, yakın gelecekte ek diller ve bölgelerle birlikte ay sonuna kadar ABD’deki İngilizce kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/google-yapay-zeka-tarafinda-farkli-bir-boyuta-geciyor-641231e1b97d3d6b3d19b649
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli