user
e
sv

CS:GO yine bildiğiniz gibi! Oyun rekorlara doymuyor!

248 okunma — 14 Mart 2023 08:18
Neredeyse 11 yıllık oyun olan Counter-Strike: Global Offensive (ya da daha bilinen ismiyle CS:GO) yeni bir oyuncu rekoruna imza attı. İşte detaylar.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) 11 yıl geçse de popülaritesinden hiç ödün vermeden varlığını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftada yeni bir rekor kıran oyun, şimdi yeni bir rekora daha imza attı. SteamDB’den son gelen veriler CS:GO oyununun toplamda 1.420.183 oyuncuya ulaşarak yeni bir rekor kırdığını gösterdi. Detaylara göz atalım.

CS:GO, 1,4 milyon oyuncuya ulaştı!

Valve’ın Half-Life serisinin yanı sıra en başarılı oyunları arasında yer alan Counter-Strike’ın son oyunu CS:GO, yeni bir rekora imza attı. SteamDB’ye göre 1.420.183 oyuncu oyunu aynı anda oynuyordu. Bu rakamla birlikte oyun, 24 saat içerisinde eş zamanlı oyuncuya ulaşarak kendi rekorunu kırdı.

CS:GO rekor
CS:GO’ya ait resmi görsel. (Steam/Valve)

Ayrıca SteamDB tablosuna göz atarsak ikinci ve üçüncü sırada yer alan Dota 2 ve Apex Legends gibi diğer popüler oyunların sırasıyla 582.750 ve 197.562 mevcut oyuncuya sahip olduğunu görüyoruz.

Bununla birlikte, tüm zamanların en yüksek rekorunun CS:GO tarafından tutulmadığını hatırlatalım ve muhtemelen şu an için yenilmeyecek. PUBG, Steam’de 1.0 sürümünden kısa bir süre sonra Ocak 2018’de şaşırtıcı bir şekilde 3.257.248 eşzamanlı oyuncuya ulaşmıştı. Yani taht şu anda PUBG’ye ait.

CS:GO Source 2 versiyonu mu geliyor?

Daha önce sizlere aktardığımız gibi, Nvidia sürücülerinde iki yeni yürütülebilir dosya olan – ‘csgos2.exe’ ve ‘cs2.exe’ – tespit edilmişti. Muhtemelen bu dosya söylentili olan Counter-Strike Global Offensive 2 ve Counter-Strike 2′ye atıfta bulunuyor.

CS:GO source 2
CS:GO Source 2 versiyonuna ait konsept afiş. (Dexerto)

Son iddialara göre söylentili CS:GO 2 oyunu yakında duyurulacak. Ancak yeni Counter-Strike’ın tamamen yeni bir oyun mu yoksa mevcut oyunun bir güncellemesi mi olacağını hala bilmiyoruz. İlerleyen günlerde bu bilgi de ortya çıkacaktır.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/csgo-yine-bildiginiz-gibi-oyun-rekorlara-doymuyor-640f898ab6e8c75d680c70a9
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli