user
e
sv

Telegram’ın duyurduğu yeni mod, şarjı çabuk bitenlere ilaç gibi gelecek

164 okunma — 13 Mart 2023 13:18
Telegram tarafından tanıtılan yeni mod, Android cihazlarının normalden daha uzun süre kullanılabilmesini sağlıyor.

Telegram, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Popüler sosyal medya platformu kullanıcıları için çeşitli geliştirmeler ve yeni özellikler içeren bir güncelleme yayınladı. Güncellemenin öne çıkan özelliklerinden biri, Android kullanıcılarının uygulamanın performansını ve batarya ömrünü yönetmelerine yardımcı olan yeni bir Güç Tasarrufu modudur. Bu özellik, daha az güçlü bir akıllı telefonu olan kullanıcılar veya batarya tüketim sorunlarıyla karşı karşıya olanlar için faydalı olacaktır.

Kullanıcılar, otomatik oynatma animasyonları, efektler ve arka plan güncellemeleri gibi ayarları değiştirmek için Güç Tasarrufu modunu kullanabilirler. Kullanıcılar, batarya belirli bir yüzdeye ulaştığında otomatik olarak açılacak şekilde özelleştirebilirler. Mod, Telegram’ın zengin medya ve animasyonlarının bazen daha düşük seviyeli Android telefonlarında zorlanabileceği durumlarda özellikle faydalıdır.

Telegram’ın duyurduğu yeni mod, şarjı çabuk bitenlere ilaç gibi gelecek

Telegram’ın blog gönderisine göre, Güç Tasarrufu seçeneği, CPU kullanımını %40’a kadar ve RAM kullanımını %30’a kadar azaltabilir. Android cihazların kullanıcıları, daha iyi bir performans ve daha uzun bir batarya ömrü deneyimi yaşayabilirler. Mod’a Ayarlar > Güç Tasarrufu yolunu izleyerek erişilebilir.

Güç Tasarrufu modunun yanı sıra, Telegram, yeni hareketli emoji’ler, sesli mesajlar ve videolar için ince ayarlı oynatma hızı seçenekleri, küçük gruplar için okuma süresi göstergeleri, Telegram’a katılan kişiler için otomatik davet bağlantısı gönderimi, sıklık kullanıma göre dinamik sticker paketi sıralama düzeni, çeşitli dillere çevrilmiş bot tanımlamaları, geliştirilmiş iOS klasör desteği ve daha birçok özellik ekledi. Android ve iOS kullanıcıları, en son güncellemeyi ilgili uygulama mağazalarından indirebilirler.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/telegramin-duyurdugu-yeni-mod-sarji-cabuk-bitenlere-ilac-gibi-gelecek-640ee6077e1935288443cf48
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli