user
e
sv

Apple, AirPods modellerine sağlık özellikleri ekleyecek

141 okunma — 13 Mart 2023 13:25
Mark Gurman'a göre Apple, birkaç sene içinde çıkaracağı AirPods modellerine işitme güçlüğü çekenler için sağlık özellikleri ekleyecek.

Apple AirPods modelleri, kablosuz kulaklık kategorisinde oldukça ilgi görüyor. Bugün ortaya çıkan haberlere göre Apple, birkaç sene içinde AirPods modellerine sağlık alanında özellikleri ekleyecek. Peki, bu yenilikler neler olacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Apple AirPods modelleri, işitme güçlüğü çekenler için sağlık alanına giriyor

Bloomberg’den kıdemli Apple analisti Mark Gurman’ın haberine göre Apple, yeni çıkacak AirPods modellerine sağlık özellikleri ekleyecek. Bu özellik, bir tür “işitme verisi alma” özelliği olarak belirtiliyor. Yani sağlık özelliği, kablosuz kulaklık kullanıcılarının işitmesine yardımcı olacak.

temsili

Mark Gurman’a göre sağlık özellikleri eklenecek AirPods modelleri, 2025 yılında çıkacak. Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo da daha önce yaptığı bir açıklamada AirPods modellerine bir tür sağlık izleme özellikleri geleceğini açıkladı. Fakat bu konuyla ilgili detay vermedi.

Apple ikinci kulak üstü kulaklığı AirPods Max 2 için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak bilgiler ürünün yakın zamanda sahne almayacağı yönünde.

Gurman’a göre Apple, AirPods modellerine “Canlı Dinleme ve Konuşma Hızlandırma” özellikleri ekledi. Fakat bu özellikler henüz FDA tarafından onaylanmadı ve Apple da AirPods modellerini de işitme cihazı olarak tasarlanmadı. Teknoloji devi, şimdi üzerinde çalıştığı kablosuz kulaklık modellerinde “işitme verisi alma” özelliğiyle sağlık alanında resmi çalışmalara başlayacak.

Öte yandan daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Apple, uygun fiyatlı seçenek olacak AirPods Lite modelini de sunmak istiyor. Firma, bu modelle birlikte rakip teknoloji firmalarının uygun fiyatlı modelleriyle rekabet edecek. Böylece iPhone sahipleri, başka bir markanın yerine Apple’ın uygun fiyatlı kablosuz kulaklığını satın alacak. Hatta bu ürünün fiyat etiketi, yine geçmişte yapılan sızıntılarda 99 dolar olarak açıklandı.

Kaynak : https://shiftdelete.net/apple-airpods-saglik-isitme-ozellik-ekleyecek
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli