user
e
sv

Reels çekmeyi sevenlere kötü haber!

546 okunma — 12 Mart 2023 18:26
Meta, Facebook ve Instagram'daki Reels içerik oluşturucularının ödeme almasına yardımcı olan önemli girişimlerden birini aşamalı olarak kaldırıyor gibi görünüyor. Insider'a göre şirket, Reels Play bonus programını "duraklatıyor".

İlk olarak Aralık 2021’de tanıtılan program, içerik oluşturuculara belirli görüntüleme sayılarına ve diğer metriklere ulaşmaları halinde aylık ödemeler sunuyordu. En iyi performans gösteren içerik oluşturucuların ayda 35.000 ABD dolarına kadar kazanabileceğini vaat eden teşvikler, Meta’nın Reels’i TikTok ile daha rekabetçi hale getirmeye çalışırken içerik oluşturuculardan para kazanma programlarına para aktarma yönündeki daha büyük çabasının bir parçasıydı.

Ancak şimdi Meta, programı “geliştirdiğini” ve Insider’a yapılan açıklamaya göre “Facebook’taki içerik oluşturucular ve Instagram’daki ABD’li içerik oluşturucular için yeni ve yenilenen Reels Play fırsatlarını genişletmeyi durduracağını” söylüyor. Şirket, Reels’in yeni bir pazara girmesi gibi, içerik oluşturuculara daha “hedefli” şekillerde bonuslar sunmaya devam edebileceğini belirtti.

Reels çekmeyi sevenlere kötü haber!

Insider’ın işaret ettiği gibi şirket, içerik oluşturucular için daha geleneksel gelir paylaşımı düzenlemelerini mümkün kılacak olan Reels’teki reklamları genişletmeye hazırlanırken ödemeleri aşamalı olarak kaldırıyor. Meta’da Facebook uygulamasının başında bulunan Tom Alison, bu hafta başlarında şirketin öncelikleriyle ilgili bir blog gönderisinde geçişten söz etti. “Daha fazla içerik oluşturucunun Reels’leri için reklam geliri elde etmesine ve Stars on Reels aracılığıyla sanal hediye vermeyi artırmasına yardımcı olmak için Facebook Reels testlerindeki reklamlarımızı genişletmeye devam edeceğiz” diye yazdı.

Facebook ve instagram kullanıcılarının bu “testlerin” ne zaman genişleyeceğini görmeyi bekleyebilecekleri bir zaman çizelgesi vermese de, şirketin şu anda bonus programını frenliyor olması, Reels’in büyük reklam genişlemesinin çok uzakta olmayabileceğini gösteriyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/reels-cekmeyi-sevenlere-kotu-haber-640dc8fb15e2e210e57eff87
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli