user
e
sv

Yeni Windows 11 güncellemesi pek çok sürprizi de beraberinde getirecek

184 okunma — 10 Mart 2023 23:27
Windows 11’e getirilecek yeni güncelleme, uzun süredir beklenen bir özelliğin daha gün yüzüne çıkması manasına gelebilir.

Microsoft’un Windows 11 işletim sistemi bir süredir kullanıcıların hizmetinde olsa da, kullanıcılar hala istedikleri kadar memnun değiller. Birçok kişi Windows 7 veya hatta XP’de sahip oldukları özelleştirme seçeneklerini özlemekte ve bunlardan biri şüphesiz Görev Çubuğu özelleştirme yeteneğidir. Kullanıcı geri bildirimlerine kulak veren Microsoft, sonunda bu özelliği Windows 11’e ekliyor.

Windows 11 yayınlandığında, kullanıcılar Görev Çubuğu‘nun taşınabilir olmasını hızlıca talep etti ve bu, 20.000’den fazla oy alan en popüler talep olarak kalmıştı. Microsoft, kullanıcıların ne istediğinin farkında olsa da, mühendisleri bu görevle zorlanıyor gibi görünüyor. Microsoft’ta üst düzey bir personel, bu özellikte “zorluklar” olduğunu belirtti ve bu kullanıcıları üzdü.

Yeni Windows 10 güncellemesi pek çok sürprizi de beraberinde getirecek

Buna karşılık, Neowin editörü, Microsoft’un bu kadar temel bir özellikle uğraşmasının anlamsız olduğunu belirten bir makale yazdı. Görev Çubuğunu taşımak, önceki Windows sürümlerinde mümkündü ve kullanıcıların masaüstlerini kişiselleştirmenin önemli bir yoluydu. Ancak bir şeyler değişiyor olabilir. Bir Windows hayranı, Görev Çubuğunun Dev kanalındaki üste taşınabileceğini fark etti. Bu özellik temel bir özellik olmasına rağmen, Microsoft’un bu yüksek talep edilen özellik üzerinde çalışmaya başladığı olumlu bir işarettir.

Görev Çubuğunun üste taşınabilirliği, bilinçli bir özellik mi yoksa bir hata mı olduğu belirsiz olsa da, kullanıcı arayüzünü bozmuyor. Yeni Canary kanalı ile birlikte, Microsoft bu özelliği daha sık deneyebilir. Bu, kullanıcıların kişiselleştirme ihtiyaçlarına daha iyi cevap veren bir Windows 11 deneyimi sunabilir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/yeni-windows-10-guncellemesi-pek-cok-surprizi-de-beraberinde-getirecek-640b78eba1ea4b63dc4985de
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli