user
e
sv

WhatsApp, gruplardaki bilinmeyen numaraları kaldırıyor

249 okunma — 09 Mart 2023 08:16
Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için bilinmeyen numaralar yerine platforma kayıtlı isimi gösterecek!

WABetaInfo haberine göre WhatsApp, gruplarda yer alan bilinmeyen numaralar için yeni bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde WhatsApp gruplarında yer alan bilinmeyen numaralar yerine hesabın isim görünecek. Peki, nasıl olacak ve ne işe yarayacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, bilinmeyen numaraları yerine isim gösterecek

WABetaInfo’nun haberine göre WhatsAp gruplarında yer alan ve kayıtlı olmayan numaralar yerine hesabın sahibinin platforma kayıtlı olduğu isim görünecek. Böylece gruplardaki kişilerin kim olduğu daha net belli olacak.

WhatsApp, kısa süre önce de gruplardaki kişilerin profil fotoğrafını gösteren bir özellik getirdi. Bu özellik sayesinde yine aynı şekilde gruplardaki kişilerin kimler olduğu daha çok belli oluyor. Ek olarak birden farklı grubu olan kişiler, yanlış tarafa mesaj göndermiyor.

WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp, kullanılmayan grup sohbetleri için Süresi Dolan Gruplar adlı bir özellik geliştiriliyor.

WhatsApp’ın bu iki özelliği sunmasında en büyük nedenlerden biri, kullanıcıların grupları karıştırmaması ve güvenlik açısından daha iyi bir deneyim sunmak istemesi. Çünkü bir süre önce gelen güncelleme sayesinde WhatsApp gruplarındaki kişi sayısı, artık 1024 kişiye kadar ekleniyor.

Öte yandan kayıtlı olmayan grup üyelerinin isimlerinin görünmesi, telefon numarasını gizlemeyecek. WhatsApp kullanıcıları, kişilerin üzerine tıklayarak telefon numaralarını her zaman için görecek. WABetaInfo’ya göre yenilik, işletme hesapları için telefon numarasını maskeleyen bir özellik olacak.

Bu özellik şu anda iOS için WhatsApp 23.0.73 Beta sürümünde kullanıma sunuldu. Kararlı sürüme ne zaman geleceği ise belli değil.

WhatsApp, ayrıca bilinmeyen numaraların engellenmesi için de bir özellik üzerinde duruyor. Bu özelliğe göre WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları kabul edecek ve sessize alacak. Fakat bu aramalar, arama geçmişinde ya da bildirimlerde görünmeye devam edecek.

Kaynak : https://shiftdelete.net/whatsapp-gruplar-icin-numaralar-yerine-isim-gosterecek
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli