user
e
sv

Microsoft, Outlook’u Mac için ücretsiz hale getiriyor

239 okunma — 08 Mart 2023 16:10
Artık Mac'inizdeki yerleşik Mail uygulamasına karşı kayda değer bir alternatifiniz daha olacak. Microsoft, Mac için Outlook'u kullanımı ücretsiz hale getirdi.

E-posta istemcisini kullanmak için daha önce bir Microsoft 365 aboneliğine veya bir Office satın alma işlemine ihtiyacınız vardı ancak artık Outlook tek başına Mac App Store’dan edinilebilecek.

Microsoft, şaşırtıcı bir şekilde bunu iOS için Outlook’un iyi bir tamamlayıcısı olarak sunuyor. Örneğin, bir e-posta taslağını Mac’inizde yazmayı bitirmediyseniz iPhone’unuzda yazmaya devam edebilirsiniz. Yakında çıkacak olan Profiller özelliği de siz işe konsantre olduğunuzda bildirimleri sınırlandırmanıza yardımcı olmak için macOS’un Odaklanma modlarına bağlanacak. Tüm Outlook sürümlerinde olduğu gibi, Gmail, iCloud ve Yahoo dahil olmak üzere çeşitli üçüncü taraf hizmetlerinden e-posta hesapları kullanabileceksiniz.

Microsoft, Outlook’u Mac için ücretsiz hale getiriyor

Şirket, hareketin arkasındaki sebepleri açıklamaktan da çekinmiyor. Ekip, Mac için Outlook’u performans, güvenilirlik ve erişilebilirliği göz önünde bulundurarak “yeniden oluşturuyor”. Ücretsiz indirme, uygulamanın, başka türlü asla denemeyecek olan kullanıcılar tarafından benimsenmesini teşvik edebilir. Ve elbette bu, e-posta yazılımları ile üretkenlik uygulamaları arasında daha iyi bir entegrasyon arayan müşteriler için Microsoft 365 ve Office’in benimsenmesini de teşvik edebilir.

Bu yeni ekleme hoş karşılanabilir. Mac için başka çok büyük e-posta istemcisi bulunmuyor, var olanlar içinde ise Mozilla’nın Thunderbird’ü en dikkate değer olanı. Diğer istemcilerinse bazıları ya ücretli ya da aboneliklerle özelliklerin kilidini açıyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/microsoft-outlooku-mac-icin-ucretsiz-hale-getiriyor-640857eca0aaf72d197a7ff6
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli