user
e
sv

Hamalların yerini robotlar alıyor! İlk robot Honda’dan!

223 okunma — 08 Mart 2023 16:08
Honda hem araçları hem de robotları ile tanınır ve son birkaç yılda bu iki şeyi Otonom Çalışma Aracı (AWV) ile birleştirmeyi denedi.

Bugün ise Honda, insan yardımı olmadan iki palet değerindeki malları şantiyelerde taşımak için tasarlanmış yeni bir 3. nesil versiyonu tanıttı. Ancak şirket bu kez, onu denemek isteyen başka şirketler bulmaya hevesli.

AWV, temel olarak üst kısmı kesilmiş bir ATV’den mevcut modele evrilen otonom bir elektrikli vagon. 2. nesil versiyonla karşılaştırıldığında, en yeni AWV daha büyük bir yatak boyutuna (iki palet) ve daha yüksek kapasiteye (2.000 pound) sahip; 10 MPH’ye kadar daha yüksek kendi kendine sürüş hızı; 10 saate ve 28 mile kadar dayanıklılık sunan daha büyük bir pil; daha iyi kaçınma işlevleri; ve daha kolay yükleme için daha alçak bir yatak.

Hamalların yerini robotlar alıyor! İlk robot Honda'dan! - Resim : 1

Hamalların yerini robotlar alıyor! İlk robot Honda’dan!

Direk üzerindeki bir dizi sensör sayesinde şantiyeler gibi zorlu arazilerde otonom olarak veya uzaktan kumandayla çalışabilir. Bunlar, tümü tablet tabanlı bir arayüz tarafından kontrol edilen bulut bağlantısı ile birlikte GPS, radar, LiDAR ve kamera teknolojilerine sahiptir.

Honda, AWV’nin inşaat ve diğer şirketlerin işçi sıkıntısı ve şantiye taşımacılığı gibi sorunları çözmesine olanak sağlayacağına inanıyor. Son modeli kapsamlı bir şekilde test ettikten sonra, AWV sürüm 3.0’ın artık gerçek hayattaki saha denemeleri için hazır olduğunu ve 14 Mart 2023’ten itibaren Las Vegas’ta gerçekleşecek bir inşaat fuarında ortaklar aradığını söyledi.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/hamallarin-yerini-robotlar-aliyor-ilk-robot-hondadan-640858a03f21b14df63186a5
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli