user
e
sv

Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma! Nasıl yapılır?

173 okunma — 07 Mart 2023 22:43
Windows 10 işlemciye sahip bilgisayarınızda, zaman ayarlı kapatma işlemini nasıl yapabileceğinizi, basit adımlarla anlattık.

Windows 10, kullanıcılara bilgisayarlarını zaman ayarlı olarak kapatma seçeneği sunar. Bu özellik, belirli bir süre sonra bilgisayarınızın otomatik olarak kapanmasını sağlar ve enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bu özellik, uzun süreli indirmeler, dosya aktarımları veya bir görevi tamamlamak için uzun süreli kullanım için idealdir.

Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma! Nasıl yapılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek, bilgisayarınızın zaman ayarlı olarak nasıl kapatılacağını öğrenebilirsiniz.

  1. Başlat menüsünden Ayarlar’a gidin.
  2. Ayarlar penceresinde Sistem’i seçin.
  3. Güç ve Uyku seçeneğine tıklayın.
  4. Planlı Kapanma seçeneğini açın.

    Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma! Nasıl yapılır? - Resim : 1

  5. Kapatma zamanını seçin. Burada, bilgisayarınızın kapanacağı saat ve dakikayı seçebilirsiniz.
  6. Tamam’a tıklayın ve ayarlarınızı kaydedin.

Artık bilgisayarınız, belirtilen saatte otomatik olarak kapanacaktır. Ancak, kapatma süresini iptal etmek isterseniz, aynı adımları izleyerek Planlı Kapanma seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, bilgisayarınızın kapatma zamanlamasını daha da özelleştirebilirsiniz. Örneğin, bilgisayarınızın belirli bir süre sonra otomatik olarak kapanmasını isterseniz, bu seçeneği de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızın ne zaman uyku moduna geçeceğini veya ne zaman ekranın karanlık moduna geçeceğini de belirleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı zaman ayarlı olarak kapatmak, enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra, belirli bir görevi tamamlamak için uzun süreli kullanım için de idealdir. Yukarıdaki adımları izleyerek, Windows 10 bilgisayarınızın otomatik olarak kapanacağı zamanı kolayca belirleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/nasil-yapilir/windows-10-bilgisayari-zaman-ayarli-kapatma-nasil-yapilir-640787b5bb70376a710a3d64
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli