user
e
sv

WhatsApp’tan ayıp olmasın diye çıkamadığınız gruplar için yeni özellik

823 okunma — 07 Mart 2023 08:05
WABetaInfo'nun haberine göre WhatsApp, kullanılmayan grup sohbetleri için Süresi Dolan Gruplar adlı bir özellik geliştiriliyor.

WhatsApp, neredeyse akıllı telefonların çıkış tarihinden beri kullanılıyor. Bu şekilde mesajlaşma platformları arasında en popüleri oldu. WhatsApp’ta karşılıklı sohbet dışında ek olarak grup sohbetleri özelliği de mevcut. Birçok kullanıcı, artık kullanılmayan ve süresi dolan bu WhatsApp gruplarından çıkamıyor. WABetaInfo’nun haberine göre bu durum için yeni bir özellik geliştiriliyor. Peki bu özellik nedir ve nasıl kullanılır? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Süresi dolan WhatsApp grupları için yeni özellik

WABetaInfo’nun bugün paylaştığı blog yazısına göre WhatsApp, Süresi Dolan Gruplar adlı yeni bir özellik özellik geliştiriyor. Süresi Dolan Gruplar özelliğiyle kullanıcılar, o grup için bir son kullanma tarihi belirleyecek. Bu özellik sayesinde WhatsApp grup katılımcısının belirlediği tarihte grup kendi kendini imha edecek.

WhatsApp kullanıcıları, grupların silinmesi için bir gün içinde, bir hafta içinde ya da özel bir tarih gibi seçenekler arasından seçim yapacak. Fakat belirtmek gerekiyor bu seçilen tarih, yalnızca seçen grup katılımcısı tarafından geçerli olacak. Diğer grup katılımcıları, kendi için ayrı bir tarih seçebilecek.

WABetaInfo’nun bugün paylaştığı blog yazısında göre Android tablet sürümü için WhatsApp arayüzü değişiyor! İşte yeni görünüm..

Bu özellik, genel olarak herhangi bir etkinlik için ya da uzun süre boyunca kullanılmayan gruplar için geliştiriliyor. Yenilik sayesinden WhatsApp kullanıcıları, hesabındaki fazla ve artık kullanılmayan gruplardan ayrılabilecek.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki bu özellik şu anda iOS 23.5.0.70 için WhatsApp beta geliştirilme aşamasında yer alıyor. Kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik belli değil.

Ek olarak anlık haberleşme platformu WhatsApp, yine iOS için sohbet eki menüsünün satır altına altına genişleyeceği yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. Bu tasarımla ayrıca Kamera, Fotoğraf ve Video Arşivi gibi seçeneklerin ikonları da değişecek.

Kaynak : https://shiftdelete.net/whatsapp-suresi-dolan-gruplar
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli