user
e
sv

Reels kullananlara müjde! Meta, çok beklenen o özelliği duyurdu

196 okunma — 05 Mart 2023 22:22
Facebook Reels için beklenen özellik geldi. Sağlanan değişiklikler ile Reels video süresi uzatılıyor. Detaylara göz atalım.

WhatsApp, Instagram ve Facebook üçlüsünün sahibi olan Meta, Reels için yeniliklerini hizmete sunuyor. Kullanıcılar Facebook Reels özelliğindeki video süresinin artmasını istiyordu. Bu istekleri gözden geçiren Meta, yaptığı duyuru ile Facebook Reels özelliğinin süre sınırını artırdı.

Facebook Reels özelliğindeki video sınırı 90 saniyeye çıkarıldı

Eskiden Facebook Reels özelliğinde video süre sınırı 60 saniye idi. Şimdi ise bu sınır 90 saniyeye çıkarıldı. Kullanıcılar artık Facebook’taki Reels özelliğinde 90 saniyeye varan videoları yükleyebilecek. Kullanıcılar bu değişikliği oldukça hoş karşıladı. Bahsettiğimiz üzere bu değişiklik uzun zamandır bekleniyordu.

Bu değişikliğin yanı sıra Meta, halihazırda bulunan şablonları kullanarak kendi videolarındaki şablonları ile değiştirebilecek. Böylelikle içerik üretimi eşiği daha da artırılmış olacak.

Meta Facebook Reels
Facebook Reels özelliği. (Meta)

Grooves özelliği de Facebook Reels için gelen başka bir özellik. Grooves sayesinde klipteki hareketler ile şarkıdaki ritim bir harmoni içerisinde çalışacak. Bu özellik Instagram Reels ve TikTok uygulamasında mevcuttu.

Meta’nın Reels özelliği hızla büyümeye devam ediyor

Meta, Facebook Reels özelliğini ilk olarak Asya ülkelerinde test etmeye başlamıştı. Testler bitince şirket, Facebook Reels özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu.

Instagram ve Facebook Reels özelliği, TikTok’a bir rakip ve alternatif olarak, kullanıcıların Instagram ve Facebook uygulamasında daha fazla zaman geçirmesini hedefliyor. Bunun yanı sıra, MetaReels için yeni özellikler sunmaya devam ederek, içerik oluşturucularının keşfedilmesini daha da kolaylaştırmayı planlıyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/reels-kullananlara-mujde-meta-cok-beklenen-o-ozelligi-duyurdu-64049995635c856a3a49e5c0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli