user
e
sv

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımları

687 okunma — 04 Mart 2023 23:52
Antivirüs yazılımları hayatımızın bir parçası haline geldi. Sizler için en iyi ücretsiz antivirüs yazılımları listesi derledik.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kötü niyetli kişiler tarafından gerçekleştirilen siber saldırılar bir hayli arttı. Her ne kadar tam anlamıyla koruma sağlamasa da antivirüs yazılımları hayatımızın bir parçası haline geldi. Sizler için en iyi ücretsiz antivirüs yazılımları listesi derledik.

Tavsiye edeceğimiz antivirüs yazılımlarının sizi tüm zararlı etkenlerden koruyamayacağını hatırlatmak isteriz. Daha güvenli internet kullanımı için aşağıda yer alan linke tıklayarak Wi-Fi güvenliğinizi de artırmanızı tavsiye ediyoruz.

Kablosuz ağ güvenliğiniz hakkında bilgi edinmek ve ağınızı daha iyi koruyabilmek için Wi-Fi ağının güvenliğini artırma yolları ile ilgili ipuçları hazırladık.

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımları

Avira antivirüs

 

Antivirüs firmaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Avira, çalışırken bilgisayar performansınıza etki etmiyor. Windows, macOS, Android ve iOS işletim sistemleri için antivirüs yazılımı üreten şirket, günümüz güvenlik standartlarını fazlasıyla karşılıyor. Buraya tıklayarak Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

Kaspersky antivirüs

Performans ve hız odaklı olan Kaspersky, dünyada en çok tercih edilen antivirüsler arasında yer alıyor. Ev kullanıcıları ve şirket çözümleriyle milyonlarca kişiye ulaşan şirket, ücretsiz antivirüs hizmeti sayesinde birçok kişinin zararlı yazılımlardan kurtulmasını sağlıyor. Buraya tıklayarak Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

Adaware antivirüs

Reklam virüsleriyle mücadele için kurulan Adaware, geliştirdiği antivirüs yazılımı sayesinde tüm virüs türleri için iyi bir alternatif haline geldi. Düşük sistem gereksinimi ve yüksek performansıyla dikkat çeken program, ev kullanıcıları için yeterli donanıma sahip. Buraya tıklayarak Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

Bitdefender antivirüs

ücretsiz antivirüs yazılımları

Ücretli yazılımının başarısıyla bilinen Bitdefender, ücretsiz antivirüsler arasında da en iyi performansa sahip olanlardan biri. Standart kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olan program, bilgisayarınızın tam anlamıyla korunmasını sağlayacak. Buraya tıklayarak Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

Clamav – Immunet antivirüs

ücretsiz antivirüs yazılımları

Linux kullanıcılarının sıklıkla tercih edilen ClamAv tarafından geliştirilen Immunet, çok kişi tarafından bilinmese de Windows cihazları koruma konusunda gayet başarılı. Düşük sistem gereksinimleriyle dikkat çeken Immunet, sadece Windows cihazlar için geliştirilmiş. Linux ve macOS cihazınızda antivirüs tercih etmek isterseniz ClamAv programını indirebilirsiniz. Buraya tıklayarak Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

AVG antivirüs

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımları - 2020

Hem ücretli hem de ücretsiz sürümünün milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldığı AVG, gerçek zamanlı saldırı tespiti konusundaki başarısıyla dikkat çekiyor. Birçok antivirüs yazılımına göre sistemi daha az yoran program, güvenlik ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Buraya tıklayarak Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

Kaynak : https://shiftdelete.net/en-iyi-ucretsiz-antivirus-yazilimlari
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli