user
e
sv

Apple Glass için ilginç bir iddia ortaya atıldı

225 okunma — 04 Mart 2023 21:45
Apple’ın uzun zamandır beklenen karma gerçeklik başlığı, diğer Apple cihazlarına ihtiyaç duymadan çalışabilecek.

Apple’ın ilk AR başlığı 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bu cihaz bir başka Apple cihazı ile kullanılmak zorunda kalmayacak. Başlangıçta bağımsız bir cihaz gibi tasarlanan Apple’ın ilk başlığı, iPhone veya iPad gibi Apple cihazlarına ihtiyaç duymadan çalışabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın “Power On” bültenine göre, başlık kurulumu için bir iPhone’a ihtiyaç duyulmayacak ve kullanım sırasında da bir iPhone gerektirmeyecek. Başlık, en son sürümleriyle birlikte, kullanıcının içeriğini ve iCloud verilerini doğrudan indirebilecek.

Bağımsız bir donanım fikri oldukça mümkün. Böyle bir durumda başlıkla etkileşim, göz ve el izleme aracılığıyla gerçekleştirilir. Bununla birlikte, testlerde “finicky” olarak belirtilen yazma işlemi, kullanıcıların bir iPhone klavyesine güvenmek zorunda kalabileceği anlamına geliyor. Ancak, lansmandan sonra hızlı iyileştirmeler sağlamak için yazılım güncellemelerinin sunulmasının beklenildiğini de belirtelim.

Gurman, Apple’ın ilk başlığının Reality Pro olarak adlandırıldığını ve bu cihazın WWDC lansmanında piyasaya sürüleceğini düşünüyor. Teslimatlar, teorik olarak 2023 yılı sonuna kadar gerçekleştirilecek.

İlk başlığın ötesinde, Apple’ın Reality One adlı daha ucuz bir versiyonu için 2024 sonuna veya 2025’e kadar planlar yaptığı söyleniyor. Daha düşük kaliteli bir ekran ve işlemci kullanan Reality One, piyasaya sürülecek ilk cihazın muhtemel fiyatı olan 3.000 dolardan çok daha ucuz olacak.
İkinci nesil Reality Pro’nun ise, M2 temelli ilk nesil modele kıyasla önemli ölçüde daha fazla performans sunması bekleniyor. Görüldüğü üzere Apple’ın gelecek birkaç yıllık gerçeklik gözlüğü planları hazır.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/apple-glass-icin-ilginc-bir-iddia-ortaya-atildi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli