user
e
sv

Dead Space hayranlarını heyecanlandıracak iddialar var

250 okunma — 27 Şubat 2023 08:34
Oyun dünyasının kült yapımlarından biri haline gelen Dead Space, şimdi de oyunseverleri heyecanlandıracak bir iddia ile gündemde.

EA’nın korku oyunu yeniden yapımı, 27 Ocak’ta PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürüldü ve sadece iki günlük satışlara dayanarak ABD aylık yazılım sıralamasında 2. sıraya yerleşti (NPD’nin raporlama dönemi 1-28 Ocak arasındaydı).

Yayıncı henüz Dead Space oyunlarının daha fazla yeniden yapımını piyasaya sürüp sürmeyeceği konusunda yorum yapmadı, ancak en son yayınlanan oyun, devam filmiyle bağlantılı olan yeni bir son sahnesi içeriyor. Dead Space yeniden yapımını geliştiren Motive, geçen yıl bir Marvel Iron Man oyunu üzerinde çalışacağını duyurdu. VGC, Dead Space’in yaratıcı yönetmeni Roman Campos-Oriola’ya gelecekteki yeniden yapım potansiyeli hakkında ne düşündüğünü sordu.

Dead Space hayranlarını heyecanlandıracak iddialar var

Campos-Oriola bu soru karşısında şunları söyledi: “Benim için, oyunu bitirmemiz için ileriye dönük birçok çekişimiz olduğunu seviyorum. Kişisel olarak Dead Space’in büyük bir hayranıyım, ancak gelecek için şu an net bir şey söyleyemem.”

Açıklamalarına “Diğer projeler adına konuşmam hiç doğru olmaz, ancak büyük şirketlerde olduğu gibi stüdyoların birden fazla projeye sahip olması olağan bir durumdur. Özellikle de EA gibi bir şirketten bahsediyorsak, bundan doğal bir şey olamaz. Özellikle işe alımda, ve yine sadece Dead Space hakkında konuşuyorum, bu oyun için çalışmak üzere katıldım ve burada benim gibi birçok insan var. Bu marka, bir geliştirici olarak büyük bir çekiciliğe sahip.” sözleriyle devam eden ünlü isim, ünlü oyunun devam oyunlarının da Remake olarak geri dönebileceği konusunda yeşil ışık yakmış oldu.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/dead-space-hayranlarini-heyecanlandiracak-iddialar-var-63fb904e6dfc9a780f42cb27
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli