user
e
sv

Uygun fiyatıyla Xiaomi MIUI Car geliyor!

198 okunma — 25 Şubat 2023 23:55
Xiaomi'nin ilk elektrikli araç projesinde hazırlıklar devam ediyor. Şirket sunacağı otomobiliyle hem uygun fiyatlı hem de teknolojik birçok imkan sunacak. Firmanın bu teknolojilerinden birisi de MIUI Car olacak. İşte detaylar.

Yılbaşından bu yana, Xiaomi’nin üreteceği ilk elektrikli otomobili hakkında bir sürü yeni iddia ortaya çıkmıştı. Bu iddialara elektrikli otomobilin bazı yeni fotoğrafları ve yeni bilgi-eğlence sistemi de eklendi. İşte detaylar.

MIUI Car ile elektrikliye geçiş

Elektrikli otomobilin ilk tasarımını daha önce Çin sokaklarında kullanıcılar görmüşlerdi. Birkaç kez ortaya çıkan araç epey bir kamuflaja sahipti. Hatta bizzat CEO Lei Jun tarafından bu araç zorlu kış şartları için kullanıldı. Araç özel olarak kamufle edilirken daha sonra arabanın tüm ihtişamını ortaya çıkaran yeni sızıntılar gelmişti. Şirketin en büyük rakiplerinden Tesla Model 3 ile benzerliği ise dikkat çekmişti.

Xiaomi MIUI Car sayesinde yeni bir eğlence sistemi sunacak!

Camdan aracın içini gösteren yeni bir fotoğraf daha sızdırıldı. Sızdırılan yeni fotoğrafa baktığımızda henüz nihai bir tasarım olmadığını görebiliyoruz. Sadece çok fazla kablo karmaşası, orta konsolda yer alan iki adet geniş ekran görülüyor.

Lei Jun geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin elektrikli otomobilinin ana avantajının tasarımda değil, işletim sisteminde ve bilgi-eğlence sisteminde olacağını söylemişti. Yukarıdaki resimde ortaya çıkan yeni sızıntıda bir yazı dikkat çekiyor. MIUI Car. Yani Xiaomi, akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı Android işletim sistemi ara yüzünü elektrikli aracında da kullanmayı düşünüyor.

Uygun fiyatıyla Xiaomi MIUI Car geliyor! - Resim : 2

Ortaya çıkan bütün bu bilgiler Xiaomi’nin sahip olduğu ilk planlar olması nedeniyle hayata geçirilecek mi henüz bilmiyoruz. Cevabı ise birkaç ay içinde Lei Jun’un MS11 adlı bu elektrikli arabayı tanıtacağı zaman öğrenebileceğiz. Model 40 bin doların altında yılda 300 otomobil hacmi ile gelecek yıl üretime başlayacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guncel/uygun-fiyatiyla-xiaomi-miui-car-geliyor-63f8651ff279a51b2d25bb45
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli