user
e
sv

YouTube Music özel radyo istasyonları oluşturmanıza olanak sağlayacak

155 okunma — 23 Şubat 2023 08:31
Piyasadaki hemen hemen her müzik akışı hizmeti, sevdiğiniz bir şarkı veya sanatçı etrafında otomatik olarak oluşturulmuş bir çalma listesi oluşturmanıza olanak tanıyan bir radyo özelliği sunuyor.

Bununla birlikte, çoğunlukla bu özellikler kullanıcılara çok fazla esneklik tanımıyor: Spotify ve Apple Music’te olduğu gibi siz tek bir şarkı veya sanatçı seçersiniz ve gerisini platform halleder.

Şimdi Google, kullanıcılara dinleme deneyimleri üzerinde çok daha fazla kontrol sağlayacağını iddia ettiği YouTube Music’te yeniden tasarlanmış bir radyo özelliği sunmaya başladı. Yenilenen deneyimin sahip olduğu yeni özellikler arasında, kendi radyo istasyonunuzu oluştururken 30 adede kadar sanatçıyı seçme kapasitesi yer alıyor. Ayrıca, bu sanatçıların ne sıklıkta tekrar edeceğine karar verebiliyor ve ortaya çıkan çalma listesinin havasını değiştiren filtreler uygulayabiliyorsunuz.

YouTube Music özel radyo istasyonları oluşturmanıza olanak sağlayacak

Yeni çalma listesini dinlerken arayüzün altında görünen “Ayarla” seçeneğine dokunarak bir istasyon oluşturduktan sonra ayarlanan parametreleri yeniden düzenlemek de mümkün. Doğal olarak istasyonu daha sonra tekrar ziyaret etmek üzere kaydedebilirsiniz. Yeni deneyim cihazınızda kullanıma sunulduğunda, ana arayüzde “Radyo oluştur” yazan bir istem göreceksiniz. Google’ın kullanıma sunduğu birçok üründe olduğu gibi, özelliği istemcinizde görmeniz biraz zaman alabilir.

Tek başına, bu özelliğin bazılarını YouTube Müzik için Spotify ve Apple Music’ten vazgeçmeye ikna etmeye yetmeyeceğini söylemek doğru olur, ancak Google’ın hizmete erişimi olduğunu söylediği 50 milyon aboneden biriyseniz bu yeni özellik uygulamayı daha sık kullanmak veya sahip olduğunuz ücretsiz denemeyi ücretli bir aboneliğe dönüştürmek için sizi teşvik edebilir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/youtube-music-ozel-radyo-istasyonlari-olusturmaniza-olanak-saglayacak-63f5ec748ee80c1ae7281164
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli