user
e
sv

Sony, PS5’e özel kablosuz kulaklığı ile dengeleri değiştirecek! Aman Apple görmesin!

1216 okunma — 17 Şubat 2023 12:00
Son sızan bilgilere göre Sony'nin PS5 için kablosuz kulaklık geliştirdiği ortaya çıktı. Project Nomad ismiyle gelmesi beklenen kulaklık Apple'ın AirPods modeline de büyük rakip olacağı söyleniyor.

Sony’nin yalnızca oyun konsolları ve akıllı telefonlar geliştirmediğini hepimiz biliyoruz. Japonya merkezli teknoloji devi, ses elektroniği konusunda da büyük bir pazar payına sahip. Tüketici ve profesyonel düzeyde çeşitli kulaklık türleri geliştiren şirket, şimdi yeni bir rapor sayesinde yeniden karşımıza çıktı.

Son bilgilere göre SonyPS5 için özel bir “earbuds” tipi kablosuz kulaklık geliştiriyor. Ayrıca bu kulaklığın Apple’ın AirPods modeline karşı da büyük bir rakip olacağı söyleniyor. Detaylara bakalım.

Sony, Project Nomad isimli PS5’e özel bir kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor

Insider Gaming’den gelen son bilgilere göre Sony, Project Nomad ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen kulak içi kablosuz kulaklık modeli üzerinde çalışmalara başlamış durumda.

PS5’e özel olacak bu kulaklığın aslında yalnızca PS5’te değil, akıllı telefonlar, bilgisayarlar veya diğer aygıtlar ile de kullanılabileceği söyleniyor. Kaynak, Sony’nin Project Nomad kulaklığının Apple’ın AirPods modeliyle de rekabet edeceğini aktarıyor.

Sony PS5 Project Nomad kulaklık
Sony’nin halihazırda olan WF-C500 isimli kablosuz kulaklığı. (Sony)

Bilgiler bunlarla kısıtlı değil. Kaynak, bu kablosuz kulaklığın beş saat pil ömrü sunacağını ve üstün düzeyde bir ses teknolojisini kapsayacağını aktarıyor. Kulaklığın kutusunun USB Type-C bağlantı noktasına sahip olacağı da bildirildi. Böylelikle kulaklık, hızlı bir şekilde şarj edilebilir.

Raporda son olarak Project Nomad’ın önümüzdeki yılın mart veya nisan ayında çıkış yapacağı bilgisi yer alıyor. Kulaklığa dair bilgiler burada sonlanıyor. Yeni detayların önümüzdeki vakitlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/sony-ps5e-ozel-kablosuz-kulakligi-ile-dengeleri-degistirecek-aman-apple-gormesin-63ee4210302e0d627f4450cd
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli