user
e
sv

Yüksek kalitede fotoğraf gönderme özelliği WhatsApp Web’e geliyor

213 okunma — 15 Şubat 2023 17:25
WhatsApp'ta karşı tarafa gönderdiğiniz fotoğraflarda kalite kaybı yaşamanız muhtemel. Ancak şirket, bu sorunu çözen yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, şüphesiz dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Mesajlaşmanın ötesinde uygulama; fotoğraf, video ve çıkartma göndermek için de sıkça kullanılıyor.

WhatsApp’ta gönderdiğiniz fotoğrafın kalitesi sık sık sıkıştırılıyor. Bu nedenle gönderdiğiniz fotoğraflar, orijinal kalitede karşı tarafa ulaşmıyor.

Uygulama, daha hızlı dosya aktarımları için görüntü kalitesini varsayılan olarak yaklaşık yüzde 70 oranında düşürüyor.

Şu anda belge gönderme kısmından gönderilen fotoğraflarda kalite kaybı yaşanmasa da WhatsApp, normal gönderimlerde kalite sorununu çözecek

Yüksek kaliteli fotoğraflar WhatsApp Web’e geliyor

WhatsApp’ın son beta sürümünde geliştirme ekibinin, fotoğrafları orijinal kalitelerinde gönderme özelliği üzerinde çalıştıklarını daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Daha önce, Android beta 2.23.2.11 güncellemesinde karşımıza çıkan bu özellik, şimdi de WhatsApp’ın web sürümünde göründü.

Bu özellik sayesinde, görselleri artık herhangi bir sıkıştırma olmadan orijinal kalitelerinde göndermek mümkün olacak.

Ancak kullanıcılar, depolama alanından tasarruf etmek için varsayılan seçeneğini de kullanabilecek. Bu ise görüntünün sıkıştırılıp gönderilmesini sağlayacak.

Şirket, uzun bir süredir beklenen bu özelliğin testlerini henüz tamamlamadı. Bu nedenle, yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı belli değil.

Kaynak : https://www.ensonhaber.com/teknoloji/yuksek-kalitede-fotograf-gonderme-ozelligi-whatsapp-webe-geliyor
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli