user
e
sv

Twitter’da işler yolunda gitmiyor! Kimse ücretli abonelik almıyor!

261 okunma — 08 Şubat 2023 10:11
Elon Musk, abonelik hizmetinin önemli bir gelir kaynağı olmasını istiyorsa, Twitter Blue'yu potansiyel aboneler için daha ilgi çekici hale getirmenin daha fazla yolunu düşünmek zorunda kalabilir.

The Information’a göre, ABD’de ocak ortasına kadar yalnızca 180.000 kişi Twitter aboneliği için ödeme yaptı ve bu web sitesinin aylık aktif kullanıcılarının yalnızca yaklaşık %0,2’si. Yayına göre, şirkete ödeme yapan kullanıcıların %62’si ABD’den, yani bu, Twitter’ın dünya çapında yaklaşık 290.000 ücretli abonesi olduğu anlamına geliyor.

Twitter Blue, web üzerinden ödeme yapan kullanıcılar için ayda 8 ABD Doları veya yıllık abonelik için ödeme yaparlarsa aylık 7 ABD Doları ve Apple veya Google’ın uygulama mağazaları aracılığıyla ödeme yapanlar için 11 ABD Doları.

Twitter’da işler yolunda gitmiyor! Kimse ücretli abonelik almıyor!

The Information’ın belirttiği gibi Musk, geçen yıl Twitter çalışanlarına web sitesinin gelirinin yarısının aboneliklerden gelmesini istediğini söyledi. Şirket, Musk’ın web sitesini satın aldığında aldığı kredilerden yalnızca faiz olarak yılda 1 milyar doların üzerinde ödeme yapmak zorunda olduğundan, yönetici 2023 için 3 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi hedefliyor ki Twitter’ın bu miktarın yarısını dahi Blue’dan kazanmak için epeyce abone kazanması gerekiyor.

Şirketin abonelik hizmetlerinden beklediği gelir kazanç için düşündüğü yollardan yalnızca biri, şirket bununla birlikte kullanıcıların web sitesinde sıfır reklamla gezinmesine olanak tanıyan daha yüksek fiyatlı bir üyelik seçeceği de sunmaya hazırlanıyor. Twitter’ın ayrıca işletmelerden altın doğrulama rozetleri için ayda 1.000 dolar ve onlara bağlı her hesap için ayda fazladan 50 dolar almayı planladığı da bildiriliyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/twitterda-isler-yolunda-gitmiyor-kimse-ucretli-abonelik-almiyor-63e2b8873a93fc05c806f2c4
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli