user
e
sv

WhatsApp tehlikede! Rakibi gümbür gümbür geliyor

1013 okunma — 04 Nisan 2021 16:21
Facebook'un bünyesinde yer alan WhatsApp için tehlike çanları çalıyor. WhatsApp'ın rakibi yükselişe geçti. Bir devir yakında kapanabilir.

WhatsApp’ın tartışmalı gizlilik politikası nedeniyle insanlar alternatifler bulmaya başladı. WhatsApp’a en iyi alternatif uygulamalardan biri Signal olarak gösteriliyor. Signal aynı zamanda Elon Musk tarafından da öneriliyor. Gizlilik tartışması nedeniyle WhatsApp, yeni gizlilik politikasının uygulanmasını 15 Mayıs’a erteledi.

Ancak, tarihe yaklaştığımızdan, insanlar artık Signal’i her zamankinden daha fazla kurmaya başladı. GulfNews’e göre Signal, yılın ilk çeyreğinde hem indirmeler hem de aylık aktif kullanıcılar açısından dünya çapında en hızlı büyüyen uygulama konumunda.

WhatsApp’a alternatif olarak kullanılan başka bir uygulama daha var. Telegram, WhatsApp’tan daha zengin özelliklere sahip. Ancak Telegram’ın özelliklerine aşina olanlar için ne kadar kullanışlı olduğunu biliyorlar.

Telegram, rapora göre indirmelerde 3 numarada yer alıyor. Bununla birlikte, aylık aktif kullanıcılar Telegram’da çok daha fazla. Analitiğe göre Telegram, MAU’ları (aylık aktif kullanıcıları) için dünya çapında 2. sırada yer alıyor.

Signal

İndirmelerdeki ve MAU’lardaki ani artışın nedeni WhatsApp gizlilik politikası olduğu açık. Son kararlar herkesin dikkatini çekti ve gizliliğine önem verenler pazardaki diğer uygulamaları aramaya başladı.

Signal ve Telegram’ın indirilmesi her geçen gün artıyor. Signal basitliği tercih edenler için, Telegram ise zengin özelliklere sahip bir deneyim isteyenler için öneriliyor.

Yine de, Signal’in özelliklerden yoksun olduğu anlamına gelmiyor. Signal, fotoğraflarınızı kırpmanıza ve çevirmenize olanak tanıyan yerleşik bir görüntü düzenleme aracına sahip. Modern görünmesini sağlayan karanlık bir modu da var. Ayrıca Signal gerçekten de çok hızlı olması ile dikkat çekiyor.

Uygulama şu anda yalnızca Play Store’da 4,5 yıldızla 50.000.000’den fazla yüklemeye sahip. Bu rakamın Mayıs ayında yine artması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/android-uygulamalari-icin-yeni-bir-donem-basliyor-6068a450d231e216e85f5dfc
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli