user
e
sv

Elektrikli BMW M5 özellikleri ile sınırları zorlayacak!

1992 okunma — 03 Haziran 2020 16:17

Dünyanın dört bir köşesindeki otomobil üreticileri içten yanmalı motorlara sahip araçlara veda etmek için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Tesla’nın liderlik ettiği elektrikli otomobil pazarına BMW M5 ile bir model daha eklenecek.

Elektrikli BMW M5 için çalışmalar devam ediyor

CAR dergisinin raporuna göre 2024 BMW M5, Tesla Model S veya daha yüksek performanslı herhangi bir sedana meydan okuyacak. Arkada iki, önde bir olmak üzere toplamda üç elektrik motorunu bulunacak. 250 kW’lik bu motorlar sayesinde aracın konvektif anlamda 1006 beygir gücünde olacağı vurgulanıyor.

Yıllardır yüksek performansı ile tanınan bu otomobil bu sayede gücüne güç katacak ve 0’dan 100 km hıza 2.9 saniye içerisinde çıkacak. Aracın 700 km civarında bir menzile sahip olacağı iddia ediliyor olsa da, henüz geliştirme aşamasında olduğu için konuşmak için biraz erken.

350 kW’lık şarj kapasitesine sahip 135 kW batarya ile donatılacak.Yeni nesil M5 bu özellikler ile oldukça iddialı görünüyor. Ancak Tesla’nın bir planı var. Plaid olarak bilinen yüksek performanslı bir aktarma organı üzerinde çalışıyor ve raporlara gör 130 kW pil ile yaklaşık 800 beygir gücünde üç motorlu bir kurulum olması bekleniyor. Bu BMW’nin sunacağı değerlere oldukça yakın.

Kaynak : https://shiftdelete.net/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli