user
e
sv

PUBG müslümanlarla dalga mı geçiyor? PUBG oyununa put tepkisi!

1619 okunma — 03 Haziran 2020 16:12
Türkiye'de de popüler olan PUBG oyunundaki puta tapma ritüeli tepki çekti. Oyun hakkında kampanya başlatıldı.
Türkiye’de de popüler olan PUBG oyunundaki puta tapma ritüeli tepki çekti. Oyun hakkında kampanya başlatıldı.

Mobil oyunlar içinde hatırı sayılı bir kitlesi bulunan PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da kısa adıyla PUBG oyununa getirilen yeni bir özellik oyuncuların bazıları tarafından tepki ile karşılandı. Oyunda kısa süre önce kullanıma sunulan Gizemli Orman güncellemesinde yer alan bir özellik kullanıcıların tepkisine neden oldu. Bu haritada bulunan totemler farklı şekilde kutsanarak farklı özelliklere sahip olunabiliyor.

PUBG oyununa put tepkisi

İşte tepkiler de tam bu noktada ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar bunun doğru olmadığını ve dini açıdan sakıncalı olduğunu söyleyerek oyunu protesto etmeye başladı. Hatta Twitter‘da TT olan #pubgoynamaoynattırma başlığı altında bu tarz birçok mesaj paylaşıldı. Ancak bunun puta tapma olmadığını ve sadece bir oyun olduğunu savunanlar da var.

Oyuncular bu yeni özellik sayesinde (Güç Totemleri, Strateji Totemleri ve Koruma Totemleri) kask ve yelekleri tamir edebiliyor, enerji ve sağlıklarını doldurabiliyorlar.

Yeni güncelleme oyuna orman temalı eğlenceli özellikler getirse de totem ritüelinin puta tapma olarak algılanması yüzünden bu konunun bir süre daha oyuncuların gündeminde olacağını söyleyebiliriz. Oyun içi görüntülere baktığımızda ise totem ritüelinin puta tapınmaya fazlasıyla benzediği görülüyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de bu yeni özellik puta tapmaya benziyor mu yoksa bazı oyuncular fazla hassas mı davranıyor? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli