user
e
sv

Microsoft yeni versiyonun adını açıkladı: Windows 12 değil!

26 okunma — 09 Şubat 2024 15:41
Microsoft, yaptığı açıklamayla kafalardaki soru işaretini kaldırdı. Yeni versiyonun adı Windows 12 olmayacak. İşte ayrıntılar...

Microsoft, bu sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen yeni Windows işletim sistemi sürümünün, beklenenin aksine Windows 12 değil, Windows 11 olarak adlandırılacağını doğruladı. Şirket, yeni sürümü, Windows 11’in bir sonraki yıllık özellik güncellemesini sürüm 24H2 olarak tanıtacak.

Microsoft Windows 11 sürüm 24H2

Bugün yayınlanan bir önizleme derlemesinde, Windows Insider programının bir parçası olan kullanıcılar, Ayarlar > Sistem > Hakkında bölümünde sürüm numarasının 24H2 olarak güncellendiğini görecekler. Bu, Windows 11’in bu yılın yıllık özellik güncellemesi olarak devam edeceğini gösteriyor.

windows

Windows kullanıcılarının beklentilerine yanıt veren bu karar, Microsoft’un yeni bir sürüm yerine tüm Windows 11 kullanıcılarının kolayca güncelleme yapabilmesini sağlama amacını taşıyor. Önceki tahminlerde, yeni sürümün Windows 12 olarak adlandırılacağına dair spekülasyonlar bulunuyordu. Ancak Microsoft’un resmi doğrulaması, bu beklentileri sona erdirdi.

Microsoft, Windows kullanıcı kitlesini piyasadaki üçüncü bir sürümle daha da zorlamak istemediği için bu mantıklı olabilir. Ayrıca, sonbahar güncellemesini başka bir Windows 11 özellik güncellemesi olarak yayınlamak, tüm Windows 11 kullanıcılarının kolayca güncelleme yapabileceği anlamına geliyor.

windows 12

Windows yapay zekaya odaklanacak

Windows 11’in yeni sürümü, özellikle yapay zeka araçlarına odaklanarak kullanıcılarına daha zengin bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bununla birlikte, büyük bir güncelleme olmasa da, yeni sürümde birçok yeni yapay zeka özelliği ve genel kalite iyileştirmeleri bekleniyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/microsoft-yeni-versiyonun-adini-acikladi-windows-12-degil
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli