user
e
sv

Xiaomi, akıllı kapı kilidi satışlarında lider konuma yükseldi

144 okunma — 01 Şubat 2024 19:02
Akıllı yaşam teknolojilerinde öncü olan Xiaomi, akıllı kapı kilidi pazarında liderliğini sürdürüyor.

Çinli üreticilerin akıllı kapı kilitleri satışlarıyla ilgili en son verilere göre, 2023 yılında 18.01 milyon adet satış yapıldığı görülüyor. Bu rakamlar, satış hacmindeki yıllık büyük artışı gösteriyor ve pazarda en çok satış yapan marka olarak Xiaomi dikkat çekiyor.

Çevrimiçi alışveriş platformları üzerinden yapılan satışlara bakıldığında, geleneksel e-ticaret sitelerindeki akıllı kapı kilidi satışları 4.31 milyon adetle 2022’ye göre %45 artış gösterirken, yeni nesil e-ticaret platformlarında 1.5 milyon satışla bir önceki yıla göre %70’lik bir artış yaşandı. Pazarda satış hacmi ve gelir açısından öne çıkan ilk üç üretici Xiaomi, Deschmann ve Cadiz olarak belirlendi.

Xiaomi, akıllı kapı kilidi satışlarında lider konuma yükseldi

Xiaomi, çevrimiçi kanallar arasında yaklaşık %15 pazar payı ile zirvede yer alıyor. Ürünlerinin maliyet etkinliği ve sunduğu akıllı deneyimle fark yaratan Xiaomi, geniş bir internet kullanıcı tabanına sahip olmanın avantajını kullanıyor. Son raporlar, Xiaomi‘nin 2023 sonuna kadar akıllı kapı kilidi satışlarında lider olacağını öngörüyor.

Xiaomi’nin Akıllı Kapı Kilidi serisi, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmek için çeşitli modeller sunuyor. Bu serideki ürünler arasında Xiaomi Tam Otomatik Akıllı Kapı Kilidi, Xiaomi Tam Otomatik Akıllı Kapı Kilidi Pro, Xiaomi Akıllı Kapı Kilidi E10, Xiaomi Akıllı Kapı Kilidi 1S ve Xiaomi Yüz Tanıma Akıllı Kapı Kilidi X gibi modeller bulunuyor. Xiaomi’nin akıllı kapı kilitlerinin fiyatları, 799 yuan (yaklaşık 113$) ile 2,999 yuan (yaklaşık 424$) arasında değişiklik gösteriyor. Xiaomi, akıllı kapı kilidi iş kolu için geleceğe yönelik beklentilerinin olumlu olduğunu ve pazar payını artırmayı hedeflediğini belirtiyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/xiaomi-akilli-kapi-kilidi-satislarinda-lider-konuma-yukseldi-65bac0f35b1756a7f70e732b
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli