user
e
sv

Bilgisayarları hazırlayın: Windows 12 minimum RAM kapasitesi ortaya çıktı!

41 okunma — 31 Ocak 2024 12:58
Windows'un yeni sürümü Windows 12 için minimum ve önerilen RAM kapasitesi ortaya çıktı. Görünüşe göre Windows 12 yüksek özellikler isteyecek.

Microsoft‘un popüler işletim sistemi Windows’un yeni sürümü için hazırlıklar tamamlanıyor. Sızıntılara göre bu yaz ortaya çıkacak olan Windows 12, şimdi minimum sistem gereksinimleri ile karşımıza çıktı. Daha doğrusu istenilen RAM kapasitesi Windows 12’ye erişebilecek sistemleri belirledi. İşte Windows 12 için minimum ve önerilen RAM kapasitesi.

Windows 12, 32 GB RAM belleğe ihtiyaç duyacak!

Microsoft, Windows 10 ile yakaladığı başarıyı Windows 11 ile ne yazık ki devam ettiremedi. Ancak yapay zeka desteği ile çalışan Windows 12, tüm Windows kullanıcılarını kendine bağlayacak. Tabi kullanıcıların sistem gereksinimleri de buna müsade ederse. Daha önce sızıntılarla karşımıza çıkan Windows 12, yapay zeka desteği sayesinde oldukça yararlı özelliklere kavuşacak. Ancak tüm bu işlemler kullanıcıların bilgisayarına ekstra yük olarak bineceği için, Windows 12’nin sistem gereksinimleri de epey yüksek olacak.

windows-12-ram-kapasitesi-ortaya-cikti-2

Bugün ortaya çıkan veriler Windows 12’nin minimum ve önerilen RAM kapasitesini ortaya koydu. Verilere göre Windows 12’yi kullanmak için minimum 16 GB RAM belleğe ihtiyacınız olacak. Eğer Windows 12’den en iyi şekilde verim almak istiyorsanız önerilen RAM kapasitesine yani 32 GB RAM belleğe sahip olmanız gerekecek.

Windows 12 ile birlikte gelen yapay zeka yeteneklerini kullanmak için sistem en az 16 GB RAM belleği yeterli görüyor. Tabi bu özellikler 16 GB RAM’in büyük bir kısmını tüketeceği için 32 GB RAM belleğin sistemin rahat çalışması için önerildiği söyleniliyor. RAM belleğin yanı sıra işlemci ve ekran kartı tarafında da standardın üstünü bekleyen Windows’un yeni sürümü, gerçekten görünüşe göre sadece güçlü sistemlere kurulabilecek.

Kaynak : https://shiftdelete.net/windows-12-ram-kapasitesi-ortaya-cikti
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli