user
e
sv

Steam’de ucuz oyun devri kapanıyor: Taban fiyat uygulaması başladı!

173 okunma — 16 Ağustos 2023 14:40
Türkiye'ye özel uyguladığı fiyatlandırma politikası ile öne çıkan Steam, oyunlarda artık taban fiyat uygulamasına geçiş yapıyor.

Dünyanın en büyük oyun platformlarından biri olan Steam, artan döviz kuruna rağmen bugüne kadar Türkiye’ye özel fiyatlandırma politikası ile birçok oyunseverin gönlünü kazanmayı başardı. Şirketin aldığı son karar ise çoğu kişiyi üzecek gibi görünüyor.

Steam’de artık en ucuz oyun 1 dolar olacak

Steam, aldığı bir karar ile oyunlarda artık taban fiyat uygulamasına geçiyor. Oyun geliştiricisi ve yayıncı Dora Özsoy tarafından paylaşılan bilgilere göre Twitch’de bir oyun artık en az 0,99 dolar ve indirimli fiyat ise minimum 0,49 dolar olacak.

Buna göre, Steam’in Türkiye piyasasına özel uyguladığı dolar kuru hesabıyla oyunlar en az 11 TL olarak karşımıza çıkacak. Oyunların indirimli fiyatları ise 5,5 TL’den satın alınabilecek. Steam’in dolar kurunu güncellemesi ile bu fiyatlar da değişecek. Alınan bu karar ile birlikte artık Steam üzerinde oldukça ucuz fiyattan satılan oyunlar da kaldırılmış durumda.

Kaldırılan oyunlar arasında Dora Özsoy tarafından ortaya konan CardBoard Town da yer alıyor. Diğer yandan Özsoy tarafından kurulan Stratera Games’in bazı eski oyunları da platform üzerinden satın alınamaz hâle geldiğini söyleyelim.

Diğer yandan şu anda oldukça uygun fiyata satılan birçok oyun da yine aynı kaderi paylaşacak. Ayrıca Steam’in dolar kurunu güncellemesi durumunda çok daha fazla oyunun bu kuraldan etkileneceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Steam’in yeni taban fiyat uygulaması birçok oyunseveri ve oyun geliştiricisini olumsuz etkileyecek gibi görünüyor. Peki siz Steam ve ucuz oyun politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://shiftdelete.net/steam-ucuz-oyun
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli