user
e
sv

PS5 için bulut desteği geç de olsa geldi! Testler başladı!

179 okunma — 10 Ağustos 2023 10:45
Sony'nin PS Plus Premium aboneleri için bir bulut akışı beta sürümü sunmaya başladığı ve 4K'ya kadar çözünürlüğü desteklediği bildiriliyor.

Haziran ayında geliştirmenin “ilk aşamalarında” olduğu duyurulan özellik, PS Plus katalog başlıklarını, oyun denemelerini ve “oyuncuların sahip olduğu desteklenen dijital PS5 başlıklarını” destekleyecek. Bu özellik, PlayStation sahiplerinin değerli depolama alanı kaplayan uzun indirmelerden kaçınmasına yardımcı olabilir.

Reddit’te yayınlanan, davetli bir testçiye gönderildiği iddia edilen bir PlayStation e-postasında, “PS5 bulut akışını duyurmaktan heyecan duyuyoruz ve bunu test etme konusundaki yardımınız bizim için çok şey ifade ediyor.” deniliyor. Beta dönemi, diğer kullanıcılarla paylaşılamayan özel davet kodları kullanıyor. E-posta, özelliklerin bulut akışının resmi lansmanından önce değişebileceğini de belirtiyor.

PS5 için bulut desteği geç de olsa geldi! Testler başladı!

Kullanıcı ArashiGames, ResetEra’da God of War: Ragnarok’u 2160p’de “şimdiye kadar sorun olmadan” test ettiklerini yazdı. Bu başlık için 720p ile 2160p arasında değişen çözünürlük seçeneklerini açıkladılar ve Returnal’ın 4K olarak yayınlandığını söylediler.

Sony’nin yaklaşmakta olan “Project Q” akış elde cihazı, 60 Hz yenileme hızına sahip 8 inç, 1080p ekrana sahip olacak. Aksesuarın Uzaktan Oynatmayı (bulut yerine doğrudan bir konsoldan kontrol) kullandığı onaylandı ancak bu, teorik olarak bulut akışını da destekleyebilir. Cihaz, henüz bilinmeyen bir fiyatla bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek.

Oyun akışı, PS Plus Premium üyelerine özel olacak. Hizmet zaten PS4, PS3 ve belirli “klasik” oyunlar için bulutta oyun oynamayı destekliyor. Şimdi mevcut oyunları PS5, PS4 veya PC’ye aktarmanıza da olanak tanıyacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/ps5-icin-bulut-destegi-gec-de-olsa-geldi-testler-basladi-64d4063ea6fd603e976f1b50
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli