user
e
sv

Windows 11 kullanıcılarının başı başlat menüsüyle dertte

121 okunma — 31 Temmuz 2023 09:41
Son zamanlarda birçok kullanıcının Windows 11’deki başlat menüsünün kaybolduğuna dair şikayetlerinin arttığı görülüyor.

Microsoft, Windows 11’in son güncellemesi KB5028254’nün Başlat menüsüne dair bir soruna neden olduğunu doğruladı. Ancak, ne yazık ki çözüm sunmuyorlar çünkü bu sorunun kaynağını ExplorerPatcher adlı bir yardımcı program oluşturuyor.

Bu program, işletim sistemi tarafından onaylanmayan bazı özellikler kullanarak, bilgisayarlarındaki Başlat menüsünün düzgün çalışmamasına yol açıyor. Bu durumda, kullanıcıların seçenekleri iki tanedir; ExplorerPatcher ve benzeri programları kullanmayı durdurabilirler veya programın geliştiricileriyle iletişime geçerek sorunu çözmelerini talep edebilirler.

Windows 11 kullanıcılarının başı başlat menüsüyle dertte

Bu durumun Microsoft’un başına gelen ilk sorun olmadığını belirtmek gerekir. Yılın başında, ExplorerPatcher ve StartAllBack programlarının da işletim sistemi üzerinde benzer sorunlara neden olduğunu gördük. Ancak, o zaman yaşanan aksaklık, Başlat menüsünde değil, Explorer’da gerçekleşmişti. Şimdiki durumda, Başlat menüsünün düzgün çalışmaması kullanıcıları oldukça rahatsız ediyor ve şimdilik bu sorunu çözme yolu bilinmiyor. Tabi sorun doğrudan Windows’un kendisinden kaynaklanmadığı için çözüm de Microsoft cephesinden gelemiyor.

Bu sebeple muhtemelen ilerleyen günlerde bu uygulamanın geliştiricileri tarafından bir çözüm yolu geliştirilecek ve çözüm de güncelleme olarak uygulamaya ilave edilecektir. Ancak bu süre zarfında yukarıda saydığımız iki seçenekten birini tercih etmekten başka bir çareniz yok gibi görünüyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/windows-11-kullanicilarinin-basi-baslat-menusuyle-dertte-64c6dbb813aa026160407edb
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli