user
e
sv

Amazon’un yeni hoparlör serisi resmen satışa sunuldu

191 okunma — 20 Mayıs 2023 19:39
Amazon’un bir süredir üzerinde çalıştığı bilinen yeni hoparlör serisi sonunda satışa sunuldu, işte tüm detaylar.

Amazon’un yeni akıllı hoparlör serisi piyasaya sürüldü: Echo Pop, Echo Show 5 ve Echo Show 5 Kids. Her birinin Alexa’ya erişim konusunda daha fazla çeşitlilik sunacağı belirtiliyor. Bu hoparlörler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Amazon Echo Pop’un karakteristik özelliği yarı küresel tasarımı ve dahili mikrofon kapama düğmesi. 1.95 inçlik ön hoparlörü ve kayıpsız yüksek çözünürlüklü sesiyle dikkat çeken Echo Pop, gelişmiş ses dağıtım profil desteği sunuyor. WiFi, düşük enerjili Bluetooth ağı ve Matter’ı içeren bağlantı seçenekleri, farklı markalardan uyumlu akıllı ev cihazlarına sorunsuz bağlantı ve kontrol imkanı veriyor.

Gelelim Amazon Echo Show 5’e. 5.5 inçlik bir dokunmatik ekranı var ve 960 x 480 piksel çözünürlüğe sahip. Bu ekran sayesinde kullanıcılar haber kliplerini izleyebilir, kapı zili kamerasını kontrol edebilir, alışveriş listelerini görüntüleyebilir ve video görüşmeler yapabilirler. Daha hızlı olduğu belirtilen son versiyon, üç mikrofon ve geliştirilmiş 1.75 inçlik bir hoparlörle birlikte daha net ses ve güçlü bas deneyimi sunuyor. Gizlilik düşünülerek eklenen dahili bir perde ve 2MP bir kamera bulunuyor. MediaTek MT 8169 B ve AZ2 sinirsel kenar işlemci ile donatılan Amazon Echo Show 5, bağlantı seçenekleri konusunda Echo Pop ile aynıdır.

Amazon’un yeni hoparlör serisi resmen satışa sunuldu

Çocuklar için tasarlanmış olan Echo Show 5 Kids, renkli ve uzay temalı bir tasarıma sahip. Gizlilik amaçlı dahili kamera perdesi ve mikrofon/kamera kapatma düğmesi bulunuyor. Hareket algılama ve dokunma hareketlerini destekliyor ve ebeveyn kontrol paneli, ebeveynlerin yaş ayarlarını düzenlemesine, etkinlikleri izlemesine ve uyku sınırları koymasına olanak sağlıyor. Bu akıllı hoparlör, çocuk dostu yanıtlar, şakalar, ödevler, temiz şarkı sözleri ve daha fazlasında çocuklara yardımcı olabilir. Echo Show 5 Kids, iki yıl garanti ve reklamsız, yaşa uygun sesli kitaplar, videolar, oyunlar ve Alexa yeteneklerini içeren bir yıl ücretsiz Amazon Kids+ aboneliği sunuyor.

Her birinin renk ve fiyatlandırma bilgileri ise şöyle: Amazon Echo Pop, Kömür, Buz Beyazı, Lavanta Çiçeği ve Gece Teal renk seçenekleriyle 39.99 dolara satılıyor. Echo Show 5, Kömür, Buz Beyazı ve Bulut Mavisi renklerinde ve 89.99 dolar fiyatla piyasada. Echo Show 5 Kids ise 99.99 dolarlık bir fiyat etiketi taşıyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/amazonun-yeni-hoparlor-serisi-resmen-satisa-sunuldu-6467e0fed139671b3711af62
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli