user
e
sv

LG oyun dünyasına yeni monitörler sunmaya devam ediyor

181 okunma — 11 Mayıs 2023 15:54
Güney Koreli teknoloji devi LG, akıllı telefon pazarından çıktıktan sonra oyun sektörü için daha yaratıcı çözümler üretmeye devam ediyor.

LG Electronics, popüler UltraGear oyun serisinden yeni bir monitörü piyasaya sürdü. Yeni model, 49GR85DC adı verilen ultrawide eğimli bir oyuncu monitörü. Bu yeni UltraGear monitörü, 32:9 en-boy oranına sahip 49 inçlik bir ekran sunuyor ve Dual QHD çözünürlük, 3000:1 kontrast oranı, 240Hz tazeleme hızı ve 1000 nit pik parlaklık özellikleriyle geliyor. Ekran ayrıca VESA DisplayHDR 1000 sertifikasyonuna ve 1000R eğrilik oranına sahip.

LG Electronics İş Çözümleri Şirketi IT İş Birimi Başkan Yardımcısı Seo Young-jae’ye göre, oyun monitörü pazarı genişledikçe, olağanüstü resim kalitesine ve yüksek tazeleme hızlarına sahip daha büyük ekranlara olan talep artıyor. Bu nedenle, LG UltraGear monitörü, modern tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına hitap eden çok yönlü ve üst düzey bir görüntü çözümüdür.

LG oyun dünyasına yeni monitörler sunmaya devam ediyor

LG’nin yeni UltraGear monitörü ayrıca, HDMI 2.1 portu ve DisplayPort 1.4 ile birlikte geliyor. Oyun estetiğine katkıda bulunan LED Hexagon arka aydınlatması da arka tarafta bulunuyor. Bir oyun monitörü olarak tepki süresi, özellikle önemlidir ve yeni 49GR85DC modeli, 1ms tepki süresi sunar. Ayrıca, %95 DCI P3 renk gamı desteği de sunar ve VA panel tabanlıdır.

LG UltraGear oyun monitörü, şirketin resmi mağazaları aracılığıyla ABD’de 1.299 ABD doları fiyatla satın alınabilir durumda. Diğer bölgelerde de bu ayın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülecek ve Asya’da da yakında piyasaya sürülecektir. Önemli bir nokta olarak, bu lansman, markanın bu ayın başlarında yeni UltraGear 27GR75Q’yu duyurmasından sadece birkaç gün sonra gerçekleşiyor.

LG’nin yeni UltraGear monitörü, oyuncuların ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmıştır ve oyun oynama deneyimini daha da geliştirmek için yüksek özelliklere sahiptir. Bu monitör, oyun tutkunlarının ilgisini çekecek birçok özelliği bir arada sunuyor ve kullanıcılar için etkileyici bir deneyim sağlıyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/bilgisayar/lg-oyun-dunyasina-yeni-monitorler-sunmaya-devam-ediyor-645be2b16b5ca1530e0baf1c
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli