user
e
sv

Gözler Tesla’da: Cybertruck çıkış tarihi açıklandı

173 okunma — 20 Nisan 2023 12:23
Uzun süredir ertelenen Tesla Cybertruck çıkış tarihi nihayet açıklandı. Şirket, 2023'ün üçüncü çeyreğinde teslimata başlayacak.

2019 yılında tanıtılan Tesla Cybertruck, sıradışı görünümü ve teknik özellikleriyle otomobil tutkunlarının beğenisini kazanmayı başardı. Uzun süredir ertelenen Tesla Cybertruck çıkış tarihi, nihayet açıklandı.

Elon Musk, Tesla Cybertruck çıkış tarihini açıkladı

Yatırımcılar ile görüşme esnasında Cyberturk modeline değinen Elon Musk, 2023’ün üçüncü çeyreğinde teslimata başlayacaklarını duyurdu. Seri üretimin hızlandırılması için çalışma yürüttüklerini belirten Musk, “Cybertruck modelinin teslimatı için çalışmalarımızı hızlandırdık. Ancak seri üretimin 2024 yılından önce hızlanması olası görünmüyor.” ifadelerine yer verdi.

Elon Musk, Tesla Cybertruck çıkış tarihini açıkladı

Tesla CyberTruck, 3 farklı versiyon ile karşımıza çıkacak. Şirket, giriş seviyesi olan tek motor, iki çeker (RWD) modelinin üretimini erteleme kararı aldığını açıkladı. Tesla Cybertruck modeli için ön sipariş sayısının yaklaşık 1.5 milyon olduğunu belirtmekte fayda var.

Cybertruck, “bir spor arabadan daha fazla performansa sahip bir kamyondan daha iyi sürün deneyimi” sunmayı vaat ediyor. Kasım 2019’da tanıtıldığında, giriş seviyesi tek motorlu Cybertruck için 39.900 dolar taban fiyat sözü verildi.

Cybertruck modelinin üç motorlu versiyonu, 800 kilometreden daha uzun menzile sahip olacak. Bununla birlikte, sadece 2.9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabilecek.

Cybertruck modelinde karşımıza çıkacak en önemli geliştirme elektronik kısmında olacak. Full Self Driving yazılımı, Tesla’nın günümüzde Hardware 3 adını verdiği donanım üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz yıl geliştirilmeye başlanan 4. versiyon, Cybertruck ile birlikte piyasaya sürülecek.

Kaynak : https://shiftdelete.net/elon-musk-tesla-cybertruck-cikis-tarihini-acikladi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli