user
e
sv

Nintendo’dan Switch sahiplerine büyük kıyak! Ücretsiz onarım!

186 okunma — 07 Nisan 2023 08:13
Nintendo, 2019'dan bu yana Kuzey Amerika'da Switch oyuncularının Joy-Con "drift" sorunlarını artık garanti kapsamında olmasalar bile ücretsiz olarak onarıyor.

Geçtiğimiz yıllarda aynı programı Fransa ve Latin Amerika’da başlattı. Şimdi, oyun devi, Joy-Cons’un ücretsiz sınırsız onarım hizmetini “bir sonraki duyuruya kadar” Avrupa Ekonomik Alanı (EEA), İngiltere ve İsviçre’ye genişletti. İngiltere’deki web sitesinde şirket bu alanlarda “kontrol çubuklarıyla ilgili yanıt sorunu için” onarımlar sunduğunu söyledi.

Avrupa’daki Switch oyuncuları, 12 ay yerine 24 ay süren bir garantiyle zaten oldukça iyi korunuyordu. Avrupa Tüketici Örgütü (BEUC), 2021’de Joy-Con drift sorunuyla ilgili bir soruşturma yapılmasını istediğinde, sorun oranının %88 olduğunu söyledi. Bu, Avrupa’daki standart garantinin çoğu insanın onarımını karşılayabileceği anlamına geliyor. Ancak artık oyuncular, garantileri sona erdikten sonra bile Nintendo’nun denetleyicilerini ücretsiz olarak tamir etmesini sağlayabilir.

Nintendo’dan Switch sahiplerine büyük kıyak! Ücretsiz onarım!

BEUC bu gelişmeyi “tüketiciler için somut bir kazanç” olarak nitelendirirken, aynı zamanda bunun “kısa vadeli bir düzeltme” olduğuna da inanıyor. Grup, “sonuçta Nintendo’nun soruna yol açtığı bilinen bir kusuru olan bir ürünü satmasına izin verilecek” dedi. “Bunun nihayetinde Avrupa’da yasaklanmasını umuyoruz.”

Oyuncu, denetleyicilerin analog çubuklarına dokunmasa da Switch’in hareketi algılamasıyla karakterize edilen Joy-Con kayması sorunu uzun süredir oyuncular için sürekli bir hayal kırıklığı kaynağı. Nintendo, “kusurlu” olduklarını bildiği halde Joy-Con’u satmakla suçlandığı davalarla karşı karşıya kaldı. Ve şirket başkanı Shuntaro Furukawa, sorunu kabul edip 2020’de bunun için özür dilese de, bu, hayranları rahatsız eden bir sorun olmaya devam ediyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/nintendodan-switch-sahiplerine-buyuk-kiyak-ucretsiz-onarim-642eaa0225bca75ae72894c9
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli