user
e
sv

Lamborghini’nin hibrit süper arabası elektrik modunda 10 km boyunca çalışıyor

233 okunma — 31 Mart 2023 11:47
Lüks spor otomobiller tam olarak çevreye duyarlılıklarıyla bilinmez, ancak Lamborghini şirketin ilk takılabilir hibrit süper otomobilini duyurdu.

“Karıştırılmış” anlamına gelen Lamborghini Revuelto, pil ömrüne çok fazla bakmadıkları sürece herkesin hız ihtiyacını karşılayacak.

Başka bir deyişle, bu aracı tamamen elektrikli modda çalıştırmak sizi çok uzağa, tam şarjdan sadece 16 km uzağa götürmeyecek. Bu sizi mahallenin dışındaki bir markete götürüp geri getirmek için yeterli gelmeyebilir, ancak bu da zaten tam olarak elektrikli kullanım için tasarlanmamış bir hibrit araç. Bununla birlikte, şirket bir basın açıklamasında, içten yanmalı motorun ön tekerleklerdeki rejeneratif frenleme yoluyla oldukça küçük 3.8kWh pili sadece altı dakikada kendi başına şarj ettiğini söyledi.

Lamborghini’nin hibrit süper arabası elektrik modunda 10 km boyunca çalışıyor

Pil ömrü, insanların lüks spor arabaları satın almasının ana nedeni değil (hatta bu muhtemelen ilk ona bile girmez), bu nedenle buradaki motor güç, hızlanma ve maksimum hızlar için tasarlanmış. Nispeten hafif motor, 9.250 rpm’de 814 beygir gücü pompalıyor. Bu araç baştan sona bir Lamborghini ve motora hava akışını artırmak için çok sayıda hava giriş kanalı yerleştirilmiş ve bu da litre başına 126 hp güç seviyesi sağlıyor. Şirket, bunun “Lamborghini’nin 12 silindirli motorlarının tarihindeki en yüksek çıkış” olduğunu söylüyor.

Tasarım, oyulmuş yüzeyler, sivri çizgiler ve altıgen egzozlarla havacılık ve uzay mühendisliğinden büyük ölçüde etkilenmiş gibi görünüyor. Lamborghini, 1970’lerin Countach modellerinden dikey olarak açılan makaslı kapılar ve genellikle Diablo serisiyle ilişkilendirilen arka çamurluktaki yüzer kanat gibi tasarım ipuçlarını da kendi geçmişinden aldı.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/otomobil/lamborghininin-hibrit-super-arabasi-elektrik-modunda-10-km-boyunca-calisiyor-64255d817796e0020d6f80f5
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli