user
e
sv

Atari’den oyun dünyasını sarsacak satın alım!

176 okunma — 24 Mart 2023 18:16
Atari, bir satın alımın klasik oyun kitaplığını güçlendireceğine dair bahse giriyor: şirket, en çok yaklaşan System Shock versiyonuyla tanınan Nightdive Studios'u 10 milyon dolar nakit ve hisse senedi karşılığında satın alacak.

Satın alım, Atari’nin hem kataloğunu genişletmesine hem de “retro odaklı” bir stratejiyi desteklemek için Nightdive’ın teknoloji ve yayıncılık kombinasyonunu kullanmasına yardımcı olacak. Anlaşmanın nisan ayında tamamlanması bekleniyor.

Nightdive, System Shock’un yeniden yapılmasının yanı sıra, bazı durumlarda teknik iyileştirmelerle birlikte, eski oyunları günümüz bilgisayarlarında çalıştırmak için kullandığı KEX motorunda başarılıdır. Modernizasyonları, Quake ve Blade Runner gibi tanınmış hitlerden Darklands ve Terra Nova: Strike Force Centauri gibi kült favorilere kadar uzanıyor. Nightdive, geçen yıl elde ettiği 3 milyon dolar gelir ile çok büyük bir şirket değil.

Atari’den oyun dünyasını sarsacak satın alım!

Atari için bu, oyuna yeniden odaklanmak için daha gerekli olan bir planın parçası. Şirket, son yıllarda kripto, çevrimiçi kumarhaneler ve hatta temalı oteller dahil olmak üzere çok sayıda alışılmadık girişimi denedi (ve bunlarla mücadele etti).

Nightdive, Atari’nin yalnızca birinci taraf oyunların yeniden okumalarına güvenmeden ve eski yazılımları taşımak için teknoloji geliştirmek için çok fazla zaman harcamadan “premium” PC ve konsol başlıkları yapmaya konsantre olmasını sağlayacak. Atari, en parlak dönemine geri dönmeye yakın değil, ancak oyuncular için bir süredir olduğundan daha alakalı hale gelebilir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/oyun/atariden-oyun-dunyasini-sarsacak-satin-alim-641d8aaa896c9d481b5464c3
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli