user
e
sv

Otomobil devinden çok konuşulacak ChatGPT hamlesi!

979 okunma — 11 Mart 2023 16:33
ChatGPT rüzgari dinmek bilmiyor. Amerika merkezli otomobil devi General Motors'un, ChatGPT teknolojisini otomobillerine entegre etmeyi planladığı ortaya çıktı.

ChatGPT sohbet botunun artık yalnızca kendi web sitesinde kullanılmadığı aşikar. Apple, geçtiğimiz günlerde OpenAI firmasının ChatGPT teknolojisini, MacGPT ve WatchGPT uygulamalarına entegre etmişti. Mac ve Apple Watch modellerinde kullanılabilecek olan ChatGPT şimdi yeni bir alana giriş yapacak.

Reuters ve Semafor’dan gelen son bilgilere göre Amerika merkezli otomobil devi General Motors, çıtayı aşıp ChatGPT teknolojisini kendi otomobillerine entegre etmeyi planlıyor.

ChatGPT otomobillere de geliyor!

General Motors firmasında Yazılım Tanımlı Araç ve İşletim Sisteminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Scott Miller, verdiği bir röportajda ChatGPT sohbet robotunun otomobillerine entegre edilmesinin beklendiğini açıkladı.

Miller’a göre ChatGPT, sürücülere bir kullanım kılavuzunda bulunan çeşitli araç özelliklerinin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sağlamak için kullanılabilir.

Ancak ChatGPT ve otomobilleri bir araya getirmek bununla kısıtlı olmayabilir. Navigasyon, bilgi-eğlence desteği, işlev programlama ve dahası General Motors’un otomobillerinde ChatGPT ile sağlanabilir.

ChatGPT General Motors
General Motors ve ChatGPT otomobil sektöründe büyük bir değişime neden olabilir. (Fotoğraf: Unsplash)

General Motors sözcüsü yaptığı açıklamada “Bu değişim, sesli komutların evrimi gibi tek bir yetenekle ilgili değil, bunun yerine müşterilerin gelecekteki araçlarının yeni teknolojiler söz konusu olduğunda genel olarak çok daha yetenekli ve taze olmasını bekleyebilecekleri anlamına geliyor.” ifadelerinde bulundu.

Böylelikle, yukarıda belirttiğimiz gibi ChatGPT destekli çok farklı özellikleri GM’in otomobillerinde görebiliriz. Ancak sürece ait detaylar şu anlık çok kısıtlı. Önümüzdeki günlerde yeni detayların ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/otomobil/otomobil-devinden-cok-konusulacak-chatgpt-hamlesi-640c76c5b5f5110c4c4482e3
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli